سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > رئیس دانشگاه آزاد گفت: اکنون ماموریت این دانشگاه تربیت تحصیل کرده بیکار نیست، بلکه حل مشکل بیکاری جوانان است.

نرخ رشد منفی جمعیت دانش آموزی در کشور/ حل مشکل بیکاری جوانان؛ ماموریت امروز دانشگاه آزادبه گزارش  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با حضور فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، محمدحسن برهانی فر سرپرست دانشگاه آزاد استان البرز، حجت الاسلام سعیدی نماینده امام جمعه کرج، حجت الاسلام سیدمحمد هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و اعضای هیئت امنای این دانشگاه در واحد کرج برگزار شد.

رهبر با تشکر از  برهانی فر در پذیرش مسئولیت، گفت: کرج، شهر صنعتی است که دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز می تواند با داشتن تجهیزات کارگاهی و آزمایشگاهی و وجود رشته های مرتبط با صنعت، با برنامه ریزی و تشکیل یک تیم متخصص برای تبدیل ایده به ثروت و کسب درآمد غیرشهریه ای و حل مسائل و مشکلات جامعه موفق باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در تمام دانشگاه های معتبر دنیا اگر استاد گرنت نداشته باشد و به بیان مسائل پیرامونی و حل آن نپردازد، به این معنی است که توانایی کار در محیط علمی را ندارد، افزود: همان طور که پیش از این نیز مطرح شده، تمام روسای واحدهای دانشگاهی با رعایت صرفه و صلاح دانشگاه و مقررات مرتبط و متناسب با ظرفیت های موجود استانی با نظارت سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص شرکت های دانش بنیان آتش به اختیار هستند.

وی هدف دانشگاه آزاد اسلامی را حل مسائل و مشکلات کل جامعه و تامین منافع ملی دانست که باید چرخه متوقف شده اقتصاد ملی را به حرکت در آورد.

رهبر در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دانشگاه آزاد اسلامی که با درایت حضرت امام(ره) و حمایت های مقام معظم رهبری و تلاش های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در دهه ۶۰ تا ۷۰ با ماموریت گسترش آموزش عالی کشور وارد صحنه آموزش کشور شد، شجره طیبه ای است که موفقیت های بسیاری کسب کرده و اگر این مجموعه عظیم آموزشی کشور نبود، نزدیک به ۵٫۷ میلیون نفر فارغ التحصیلان آن از آموزش عالی محروم می شدند.

وجود بیش از ۲۰ هزار فارغ التحصیل دکترای بیکار در کشور

وی در ادامه با اشاره به نرخ رشد منفی جمعیت دانش آموزی و وجود بیش از ۲۰ هزار فارغ التحصیل دکترای بیکار در جامعه تاکید کرد: اکنون ماموریت دانشگاه آزاد اسلامی تربیت تحصیل کرده بیکار نیست، بلکه حل مشکل بیکاری در جوانانی است که زمانی در تربیت شان بسیار تلاش کرده است.

رهبر، دانشگاه آزاد اسلامی را در کشور دارای شبکه برنامه ریزی گسترده برشمرد که می تواند با لحاظ کردن آموزش های مهارتی و تربیت تکنسین، آموزش های مورد نیاز صنایع موجود در استان ها و آموزش های پودمانی و در حال کار از این آیتم ها در کسب درآمدهای کوتاه مدت بهره بگیرد.

وی با اشاره به بودجه پیشنهادی دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، خاطرنشان کرد: اگر تدبیر و آینده نگری نباشد در بلندمدت به مشکل برخورد خواهیم کرد و یک تیم متخصص در این استان باید با هماهنگی و کمک ستاد، اسناد پشتیبان را به صورت کارشناسانه و دقیق به بودجه پیشنهادی الحاق کند.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین هاشمی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد استان البرز با ارائه پیشنهاداتی در خصوص آموزش نحوه دقیق برنامه ریزی راهبردی، استفاده از فضاها و امکانات موجود به صورت بهینه، برگزاری دوره های عملیاتی در واحدهای استان با آینده نگری و برنامه ریزی کاربردی تاکید کرد.

در ادامه سایر اعضا با ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود، به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل مطرح شده پرداختند.

در پایان، رهبر ضمن تسلیت ایام فاطمیه(س)، سانحه سقوط هواپیما در یاسوج و درگذشت چند عضو از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی در این حادثه را به جامعه دانشگاهی کشور و خانواده های داغدیده تسلیت گفت.

در این نشست همچنین حسین بدیعی مدیرکل دفتر برنامه و بودجه، محسن امینی مدیر برنامه و بودجه، سیدهادی سیدفضلی سرپرست صندوق رفاه و تسهیلات اعتباری و  سیدرضا موسوی نیا مدیرکل هماهنگی امور استان های دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند.