سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – > سوالاتی را که کاربران باشگاه خبرنگاران جوان در قسمت کلینیک آنلاین مطرح کرده‌اند، متخصصان پاسخ دادند.

پاسخ سوالات خود در زمینه «اضافه وزن» را اینجا بخوانیدبه گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  پاسخ سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت «کلینیک آنلاین» مطرح کرده بودند، منتشر شد.

شما هم می‌توانید با مراجعه به کلینیک باشگاه خبرنگاران و طرح سوالات خود، پاسخ را از پزشکان مربوطه دریافت کنید.

پاسخ سوالات شما در زمینه اضافه وزن را پیام فرحبخش متخصص تغذیه پاسخ دادند.

سوال: آیا کم اشتهایی عصبی به دلیل رژیم غذایی سرسخت است؟

فرحبخش:  رژیم غذایی غیر اصولی باعث بروز مشکلاتی مانند ریزش مو و پوست می شود و من توصیه می کنم که این رژیم را قطع و به متخصص تغذیه مراجعه کنند.

سوال: آیا مصرف قرص‌های لاغری برای کاهش وزن مناسب است؟

فرحبخش: به طور کلی مصرف خودسرانه هر قرصی برای کاهش وزن مناسب نیست و بهتر است افراد با داشتن یک برنامه غذایی مناسب و زیر نظر پزشک متخصص تغذیه رژیم لاغری بگیرند.

سوال: چطور می توان با رژیم  غذایی وزن کم کرد؟

فرحبخش:  برای کاهش وزن باید یک برنامه غذایی منظم سرشار از فیبر، میوه و سبزیجات با تجویز پزشک متخصص تغذیه داشته باشیم.

سوال: برای کوچک کردن شکم و پهلو چه روشی مناسب است؟

فرحبخش:  برای کم کردن اندازه دور شکم علاوه بر یک رژیم غذایی سالم باید فعالیت های بدنی مناسبی داشته باشید تا به مرور زمان چربی دور شکم آب شود.

سوال: آیا بدن سازی وزن را کم می کند؟

فرحبخش:  اگر در حین فعالیت‌های بدنی کالری بسوزانید و پس از ورزش، مواد غذایی زیادی مصرف نکنید، احتمال آب شدن چربی های بدن و در نتیجه کاهش وزن وجود دارد.

سوال: آیا عمل اسلوب معده عوارضی دارد؟

فرحبخش:  به طور کلی هر کاری که فیزیک طبیعی بدن را بر هم بزند دارای عوارضی است؛ برای کاهش وزن باید مصرف میوه و سبزیجات و غذاهای کم چرب را زیر نظر پزشک متخصص تغذیه در دستور کار قرار داد.

سوال: فردی که دچار کم کاری تیروئید است چطور می تواند رژیم بگیرد؟

فرحبخش : به دلیل کم کاری تیروئید و کم خونی، باید تحت نظر یک پزشک غدد قرار بگیرید و سپس بر اساس تجویز این متخصص، رژیم بگیرید.

سوال: فردی که دچار معده درد است چگونه می تواند وزنش را کاهش دهد؟

فرحبخش :  چنین افرادی باید به مواد غذایی دارای فیبر روی بیاورند و هیچوقت معده خود را خالی نگذارند تا احساس گرسنگی نکنند.

سوال: به کسی که  دچار عارضه دیسک کمراست و باید وزن کم کنند چه روشی را پیشنهاد می‌کنید؟

فرحبخش:  چنین افرادی به دلیل عارضه دیسک کمر، نمی‌توانند فعالیت‌های بدنی مناسبی داشته باشند، به همین دلیل باید میزان کالری و انرژی ورود به بدن را کنترل کنند تا به مروز زمان با سوختن چربی‌ها وزنشان کم شود.

 سوال: افراد چاق دچار زانو درد، چطور می توانند وزن خود را کم کنند؟

فرحبخش:  چنین افرادی به دلیل مشکلات زانو  نمی توانند فعالیت فیزیکی زیادی داشته باشند به همین دلیل باید بیشتر به مصرف میوه و سبزیجات روی بیاورند.

 سوال: برای لاغری ران  و ساق پا، چه روشی مناسب است؟

فرحبخش: برای لاغری ران و ساق پا علاوه بر داشتن یک برنامه غذایی مناسب، افراد باید به ورزش های هوازی و دویدن آرام روی بیاورند.

 در حال تکمیل/