> > نتایج کارشناسی ارشد 97 – 98 سراسری و آزاد در سایت سازمان سنجش – دانشگاه آزاد
اخبار کارشناسی ارشد 98

برای از دست ندادن آخرین اخبار کارشناسی ارشد ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

نتایج کارشناسی ارشد 97 – 98 سراسری و آزاد در سایت سازمان سنجش – دانشگاه آزاد

زمان دریافت خبر : دوشنبه 8ام شهریور 1395

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – نتایج کارشناسی ارشد ۹۷ : زمان اعلام نتایج نهایی کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ – ۹۸ در سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۷

کارنامه اولیه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۷ ساعت ۱۶ چهارشنبه ۹ خرداد ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی ‌www.sanjesh.org منتشر می‌شود.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۷

دکتر توکلی از مجاز شدن بیش از ۹۹ درصد داوطلبان آزمون ارشد خبر داد و گفت: تعداد ۵۷۵ هزار و ۶ داوطلب در این آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۵۷۳ هزار و ۹۴۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که زنان با آمار ۲۸۷ هزار و ۴۲۱ داوطلب بیشترین مجازین این آزمون هستند.

مهلت انتخاب رشته  ارشد ۹۷

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان مجاز در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ می‌توانند از روز شنبه ۱۲ خرداد تا روز شنبه ۱۹ خرداد ۹۷ برای انتخاب رشته اقدام کنند.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۷

همچنین دفترچه انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) این آزمون نیز در روز پنجشنبه ۱۰ خرداد ماه منتشر می‌شود.

اخبار مرحله قبلی آزمون کارشناسی ارشد :

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ ( نتایج نهایی )

نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه آزاد فردا (۱۰ شهریور ماه) از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می‌شود

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶ ( نتابج نهایی ) اعلام شد. معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نتایج نهایی کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۶ در اول شهریور اعلام می شود.

نتایج ارشد آزاد ۹۶

به گزارش پی اچ دی آزمون داوطلبان کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می توانند اول شهریورماه با مراجعه به سامانه www.azmon.org نتایج ارشد دانشگاه آزاد ۹۶ را مشاهده کنند.

زمان اعلام نتایج ارشد ۹۶

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص زمان اعلام نتایج ارشد ۹۶ گفت: نتیجه اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ نیمه دوم خرداد ماه اعلام می‌شود،

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سال ۹۶ از اوایل نیمه دوم خرداد ماه بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد.

نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد نیمه دوم خرداد ماه منتشر می‌شود. سین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش کشور با اشاره به نتایج اولیه آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ اظهار کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده نتیجه اولیه آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ داوطلبان شرکت‌کننده در این آزمون به صورت کارنامه تنظیم و کارنامه مذکور در اوایل نیمه دوم خرداد ماه سال ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد.

انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۶

وی عنوان کرد: آن دسته از داوطلبانی که بر اساس اعلام نتیجه و مفاد کارنامه نتایج اولیه مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون هستند، بر اساس اطلاعیه‌ای که در این خصوص در روز شنبه ۲۰ خرداد ماه سال ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد نسبت به انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی مورد نظر خود از کدرشته امتحانی مجاز و یا کدرشته‌های امتحا‌نی مجاز اقدام کنند.

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۶

توکلی یادآور شد: دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی یا دفترچه شماره ۲ آزمون مذکور از روز پنج‌شنبه ۱۱ خرداد ماه ۹۶ بر روی سایت سازمان سنجش و آموزش کشور قرار می‌گیرد.

ظرفیت پذیرش دانشجو از آزمون کارشناسی ارشد ۹۶

گفت: با توجه به تجمیع آزمون‌های ارشد دانشگاه‌های آزاد و دولتی پیش بینی ظرفیت پذیرش ۱۷۰ تا ۱۸۰ هزار نفری برای اقدام از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و ظرفیت ۱۵۰ هزار نفری دانشگاه آزاد اسلامی داریم.

نتایج ارشد ۹۶ ( نتایج نهایی )

زمان اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۶ ( نتایج نهایی ) در هفته اول شهریور اعلام خواهد شد.

آمار شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ۹۶

آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ ۱۳۹۶ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی از صبح امروز پنجشنبه ۷ اردیبهشت با برگزاری آزمون در ۱۱ کدرشته و ۳۶۲ هزار داوطلب آغاز شد.
به گزارش پی اچ دی آزمون ، آزمون‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ سال‌ ۱۳۹۶ در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ اردیبهشت ماه برگزار می شود و تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب در این دوره برای پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی ثبت نام کرده اند.

از این میان، تعداد ۴۳۰ هزار و ۶۶ نفر زن و ۴۴۸ هزار و ۳۲۲ نفر مرد هستند.

از تعداد ۸۷۸ هزار و ۳۸۸ داوطلب، تعداد ۷۱ هزار و ۷۷۴ داوطلب علاوه بر انتخاب کدرشته امتحانی اول، علاقمندی خود را نیز به کد رشته امتحانی دوم اعلام کرده اند. در مجموع برای داوطلبان ثبت نام کننده و علاقمندان به کدرشته امتحانی دوم ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ کارت صادر شده است.

کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد ۹۶

از تعداد ۹۵۰ هزار و ۱۶۲ کارت صادره، تعداد ۴۶۲ هزار و ۵۶۵ کارت برای داوطلبان زن و ۴۸۷ هزار و ۵۹۷ کارت برای داوطلبان مرد صادر می شود.

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۶

آزمون ورودی دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۶ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین اولین مرحله بیست و دومین المپیاد علمی دانشجویی برای داوطلبان ۱۳۲ کدر شته امتحانی در صبح و بعد از ظهر پنجشنبه و جمعه روزهای ۷ و ۸ اردیبهشت در ۶۸ شهرستان و ۱۸۵ حوزه امتحانی برای ۶ گروه آموزشی برگزار می شود.

آزمون کارشناسی ارشد ۹۶ داوطلبان ۱۱ کدرشته شامل ۱۱۵۶ (آماد)، ۱۱۳۴ (مجموعه حسابداری)، ۱۱۳۳ (مجموعه روانشناسی)، ۱۱۲۴ (مجموعه زبان آلمانی)، ۱۱۲۲ (مجموعه زبان روسی)، ۱۱۱۷ (مجموعه علوم تربیتی)، ۱۱۴۲ (مجموعه مدیریت)، ۱۲۵۱ (مجموعه مهندسی برق)، ۱۲۶۷ (مجموعه مهندسی مکانیک)، ۱۱۵۷ (مدیریت بحران)، ۱۱۴۳ (مشاوره) در حوزه های امتحانی مربوط برای تعداد ۳۶۲ هزار و ۸۳۵ داوطلب که ۱۷۹ هزار و ۷۶۸ نفر زن و ۱۸۳ هزار و ۶۷ نفر مرد هستند، در صبح پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۹۶ آغاز شده است.

در بعد از ظهر پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه ۹۶ نیز آزمون ۶۳ کدرشته امتحانی (کدرشته های امتحانی شناور) برای ۱۳۷ هزار و ۴۰۹ داوطلب که از این تعداد ۶۳ هزار و ۸۶۶ نفر زن و ۷۳ هزار و ۵۴۳ نفر مرد هستند، برگزار خواهد شد.

المپیاد علمی دانشجویی کشور ۹۶

اولین مرحله آزمون بیست و دومین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور همزمان با برگزاری آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۶، در ۲۲ رشته برگزار می شود.

پس‌ از برگزاری‌ آزمون‌ و تصحیح‌ اوراق‌، کارنامه کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌ کننده‌ در آزمون‌ کارشناسی ارشد هر یک‌ از کدرشته‌های‌ امتحانی‌، به نحو مقتضی و در نیمه دوم خرداد ماه سال ۱۳۹۶ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در اختیار داوطلبان قرار داده‌ خواهد شد.

دکتر ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: تعداد داوطلبان آزمون سراسری و آزمون دکتری دانشگاه ها نیز در سال جاری افزایش یافته که با توجه به تجمیع آزمون ورودی دانشگاه آزاد اسلامی با سنجش، افزایش داوطلبان آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه ها منطقی به نظر می‌رسد ولی در خصوص آزمون سراسری این مسئله قابل تحلیل است.

اخبار مرحله قبلی آزمون کارشناسی ارشد ( ۹۵ ) :

نتایج ارشد ۹۵ ( نتایج نهایی )

به گزارش پی اچ دی آزمون ، حسین توکلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا کرد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده فهرست اسامی تعداد ۱۸۰ هزار و ۸۶ نفر پذیرفته شدگان نهایی آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ امشب روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

در اطلاعبه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۵ آمده است:

بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره های کارشناسی ارشد ناپیوسته) سال ۱۳۹۵ که در زمان مقرر نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده اند می رساند که نتایج نهایی آزمون مذکور در روز دوشنبه مورخ ۹۵/۶/۸ بر روی پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org  قرار می گیرد.

کلیه داوطلبانیکه اسامی آنها به عنوان پذیرفته شده نهایی هریک از کد رشته های تحصیلی اعلام گردیده، لازم است ضمن توجه به ضوابط و شرایط اعلام شده در اطلاعیه ای که به همراه نتایج منتشر می گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در خصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی ذیربط مراجعه نمایند، ضمناً در صورتیکه دانشگاهها و مؤسسات محل قبولی داوطلبان، تاریخ مشخصی را برای ثبت نام ارائه نکرده باشند، می بایست در یکی از روزهای یکشنبه مورخ ۹۵/۶/۱۴ ، دوشنبه مورخ ۹۵/۶/۱۵، سه شنبه ۹۵/۶/۱۶ ویاچهارشنبه مورخ ۹۵/۶/۱۷  برای ثبت نام به موسسه محل قبولی مراجعه نمایند.

توجه: کلیه پذیرفته شدگان می بایست در زمان مقرر برای ثبت نام به موسسه محل قبولی خود مراجعه نمایند، بدیهی است عدم مراجعه به موقع پذیرفته شدگان در تاریخ یا تاریخ های تعیین شده برای ثبت نام، به منزله انصراف از ثبت نام و ادامه تحصیل آنها تلقی خواهد شد.

 

 

اخبار مرحله قبلی آزمون کارشناسی ارشد ۹۵ :

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد ۹۵ – ۹۶ ذر سایت سازمان سنجش اعلام شد.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۵

پی اچ دی آزمون ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات داوطلبان عزیز در ماه مبارک رمضان، بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته) سال ۱۳۹۵ می‌رساند، برای مشاهده نتایج اولیه آزمون خود می‌توانند به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند. داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) و یا اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد نمایند.

اعلام نتایج کنکور ارشد 95 نتاریخ تایج آزمون کارشناسی ارشد 95

لینک مشاهده نتایج کارشناسی ارشد ۹۵ :

http://srv5.sanjesh.org/p_krn/index.php/krn_arshd/sar_95iopcdegkwfhj/krn/

آن دسته از داوطلبانی که بر اساس مفاد کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است براساس مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر به ترتیب زیر اقدام نمایند.

۱ـ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز پنجشنبه مورخ ۹۵/۳/۲۷ در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت خواهد بود.
۲- به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۵ توصیه می‌شود ابتدا نسبت به تهیه و مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) اقدام نموده و کد رشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در دفترچه راهنمای شماره ۲ قرار دارد) درج نمایند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از روز یکشنبه ۹۵/۳/۳۰ لغایت ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۹۵/۴/۲، برای انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند. بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.
۳ـ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته (در محیط اینترنتی) بندهای ذیل را مشاهده می‌نمایند که در صورت علامتگذاری در یکی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. بدیهی است هر زمان‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب‌ حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان‌ نموده‌، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و …) که باشد، از این آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می‌گردد.
۱-۳- اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید می‌باشد. □
۲-۳- اطلاعات فوق (معدل کاردانی و کارشناسی، رشته و محل تحصیل دوره کارشناسی و تاریخ فارغ التحصیلی) مورد تأیید نبوده و دارای مغایرت است. □
تبصره: در صورتی که داوطلبان بند دوم را علامتگذاری نمایند به آنها منحصراً یک بار اجازه اصلاح و ویرایش معدل، دانشگاه محل تحصیل و تاریخ فراغت از تحصیل داده خواهد شد و پس از ویرایش این موارد و تأیید آنها، اجازه انتخاب رشته به آنان داده می شود.
تذکر:  داوطلبانی که در ردیف پذیرفته شدگان نهایی قرار بگیرند و به هنگام ثبت‌نام در موسسه محل قبولی، دارای مغایرت معدل باشند با توجه به مصوبات و دستورالعمل‌های مربوط ابتدا از آنان ثبت‌نام مشروط بعمل خواهد آمد. وپس از بررسی وضع علمی چنانچه نمره قبولی رادارا نباشند قبولی آنان لغوخواهد شد.  پس لازم است داوطلبان معدل خود را براساس مفاد بند «تذکرات خیلی مهم در رابطه با معدل» مندرج در صفحه ۲ دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون مورد بررسی قرار دهند تا بین معدل اعلام شده به این سازمان و معدلی که به هنگام قبولی ارائه خواهند نمود، مغایرتی نداشته باشند.
۳-۳- حداکثر تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱ در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیلی خواهم شد □ فارغ‌التحصیل نخواهم شد □
تذکر: چنانچه در ردیف پذیرفته‌شدگان این آزمون قرار بگیرید، و تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱ موفق به دریافت مدرک کارشناسی خود نگردید قبولی شما باطل خواهد شد لذا چنانچه به دلایلی احتمال فارغ التحصیلی خود را تا تاریخ فوق نمی دهید لازم است حداکثر تاتاریخ ۹۵/۵/۱۷ شخصاً باهمراه داشتن اصل شناسنامه ویاکارت شناسایی عکسدار معتبر به سازمان سنجش مراجعه ونسبت به تکمیل فرم انصراف از گزینش درآزمون سال ۹۵ اقدام ورسید دریافت دارید.ویاباارسال درخواست کتبی (اثر انگشت وامضاء داوطلب درذیل درخواست الزامی است ) به همراه تصویر شناسنامه ویاکارت ملی موضوع  عدم فارغ التحصیلی  خود را از طریق پست سفارشی به آدرس :تهران ،  صندوق پستی ۱۳۶۵-۱۵۸۷۵ به اداره ثبت نام – واحد تحصیلات تکمیلی این سازمان به نحوی ارسال نمایید که تاتاریخ مذکور واصل شود ، تااز گزینش حذف گردید.بدیهی است به درخواست هایی که بعدازتاریخ تعیین شده به این سازمان واصل شود ترتیب اثرداده نخواهد شد وکلیه تبعات آن متوجه شخص داوطلب خواهد بود. لازم به تاکید است قبول شدگان دوره روزانه در آزمون سال ۹۵ حق شرکت در آزمون سال ۹۶ را نخواهند داشت.
۴- به اطلاع داوطلبان کدرشته امتحانی ۱۱۵۲ (مجموعه مدرسی معارف اسلامی) که با توجه به مفاد کارنامه نتایج اولیه این آزمون مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، می‌رساند از آنجائیکه شرط ورود داوطلبان متقاضی در کدرشته امتحانی مذکور به دانشگاه علاوه بر کسب نمره علمی لازم، احراز  شرایط عمومی رشته مدرسی معارف اسلامی و نتیجه مصاحبه‌ معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها می‌باشد، لذا این دسته از داوطلبان لازم است علاوه بر دارا بودن شرایط فوق و همچنین شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون مذکور (دفترچه شماره ۱)، حداکثر تا ۵ روز پس از اعلام نتایج اولیه، برای طی مراحل پذیرش به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت امور دفاتر، اساتید و مبلغان به نشانی:  www.asatid.org مراجعه و ضمن ثبت نام در این سامانه، منتظر اعلام زمان مصاحبه از سوی معاونت مذکور باشند. بدیهی است عدم ثبت نام در این سامانه به منزله انصراف از تحصیل در این رشته تلقی می‌گردد. ضمناً لازم به ذکر است که در گزینش نهایی وضعیت علمی داوطلبانی که مبادرت به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی اینترنتی خود در موعد مقرر ننمایند و یا نتیجه مراحل مذکور از سوی معاونت فوق‌الذکر به صورت منفی به این سازمان اعلام گردد، مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.
۵- تذکرات مهم: 
الف‌ـ به داوطلبان گرامی توصیه می‌گردد، قبل از اقدام به تکمیل نهایی فرم انتخاب رشته خود، توضیحات و اطلاعات مربوط به آن (محل تحصیل، نوع دوره، میزان شهریه و …) را مطالعه نموده و مد نظر داشته باشند.
ب‌ـ سیستم انتخاب رشته، تا حدود زیادی هوشمند پیش‌بینی گردیده که  در حد امکان خطاهای احتمالی داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اینترنتی به آنان تذکر دهد (به عنوان مثال: انتخاب کد رشته محلی که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و یا اینکه در گرایشی از گرایشهای رشته امتحانی خود مجاز به انتخاب رشته نگردیده است و ….)، لذا لازم است داوطلبان نسبت به رفع خطاهای داده شده اقدام نمایند.
ج‌ـ داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، لازم است اطلاعیه‌های این سازمان، دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی و شرایط و ضوابط ارگانهای بورس دهنده و مؤسساتی که به صورت شرایط خاص پذیرش می‌نمایند را به دقت مطالعه نمایند.
د- داوطلبان متقاضی رشته‌ محل‌های بورسیه دارای شرایط خاص ضمن مطالعه دقیق شرایط و ضوابط این گونه رشته‌ها، توجه داشته باشند منحصراً مجاز به انتخاب حداکثر ۲ کد رشته محل از این نوع کد رشته محلها می‌باشند و لازم به توضیح است که تاریخ دقیق اعلام اسامی معرفی شدگان چند برابر ظرفیت و برنامه زمانی مصاحبه و سایر مراحل گزینش از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در تاریخ‌ ۹۵/۴/۹ به اطلاع کلیه داوطلبان خواهد رسید.
هـ- کلیه داوطلبان متقاضی کدرشته‌های امتحانی ۱۱۱۱ (رشته علوم و فنون قرائات) -۱۱۳۱-۱۱۳۹- ۱۱۴۸ (رشته مدیریت امور شهری)-۱۳۵۰-۱۳۵۱-۱۳۵۲-۱۳۵۶-۱۳۵۷-۱۳۵۸-۱۳۶۰– ۱۳۶۲ و ۱۳۶۴ که مجاز به انتخاب رشته شده باشند لازم است برای اطلاع از زمان مصاحبه علمی و یا تاریخ برگزاری آزمونهای عملی، تشریحی و پروژه به اطلاعیه‌های این سازمان که در تاریخ ۹۵/۴/۲۸ و ۹۵/۵/۴ که از طریق نشریه پیک سنجش و پایگاه اطلاع رسانی این سازمان منتشر می‌شود، توجه داشته باشند.
و- داوطلبان لازم است برای اطلاع از اطلاعیه احتمالی اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و یا رشته‌های جدید تا پایان مهلت انتخاب رشته (۹۵/۴/۲) به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه کنند تا در صورت صدور این اطلاعیه از محتوای آن اطلاع حاصل نمایند.
ز- پس از مشاهده کارنامه نتایج اولیه آزمون، آن دسته از داوطلبانی که در خصوص مندرجات کارنامه (به غیر از معدل کاردانی و کارشناسی، نام رشته تحصیلی و یا نام محل اخذ مدرک کارشناسی) خود سوالی دارند، ضمن توجه به توضیحات مربوط به کارنامه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و در سایت این سازمان درج گردیده است، لازم است حداکثر تا تاریخ ۹۵/۴/۱۵ منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایند. لذا از داوطلبان تقاضا می‌شود از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند. بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ ۹۵/۴/۱۵ واصل شود، به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد. ضمناً داوطلبان گرامی می‌توانند سؤالات خود را با شماره تلفن‌ ۴۲۱۶۳-۰۲۱ نیز در میان ‌بگذارند

 

اخبار کارشناسی ارشد 98

برای از دست ندادن آخرین اخبار کارشناسی ارشد ، ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید :

38 نظر برای نتایج کارشناسی ارشد 97 – 98 سراسری و آزاد در سایت سازمان سنجش – دانشگاه آزاد

 • معین رضائی_عمران

  سلام کسایی غیر مجاز شدند، برا تکمیل ظرفیت میتونند ثبت نام کنند

 • سمي

  بچه ها کسی که معماری شرکت کرده تکمیل ظرفیت میتونه عمران یا مرمت بزنه؟

 • محبوبه-پرستاری

  سلام در صورت نداشتن شماره داوطلبی و شماره پرونده جطور برای دیدن نتایج اقدام کنیم

  • ابوالفضل. حقوق

   با اینکه شماره پرونده وپیگیری را دارم ، ولیکن با وارد کردن مشخصات سامانه پیغام عدم شناسایی میده

   • عصمت مهاجری-مهندسی باغبانی و رشته دوم بیوتکنولژی کشاورزی

    شماره داوطلبی وشماره پرونتده ام را گم کردهام چگونه برای انتخاب رشته وارد سایت شوم؟

 • بیتا - مدیریت دولتی

  سلام خسته نباشید. من فقط شماره شش رقمی که روی میز امتحان چسبیده بودن رو دارم. چطوری ببینم نتیجه رو؟ ممنون

 • تاریخ ایران بعد از اسلام

  سلام شماره پرونده ارشد رو گم کردم چه باید بکنم

  • غلامرضا

   سلام،من شماره پروندمو گم کردم،حال برای اینکه از نتایج آزمون 96،97 مطلع بشم باید چکار کنم،سابق بر این میشد با استفاده از کد ملی از نتیجه آزمون مطلع شد لیکن اکنون چنین امکانی وجود ندارد،با توجه به اینکه امروز آخرین زمان برای انتخاب رشته است لطفا هر کسی میتونه من رو دراین زمینه راهنمایی بکنه/با تشکر وسپاس.

 • مهدي دائمي كارشناسي ارشد مديريت اجرايي

  باسلام من در ازمون کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی دانشگاه دولتی سال 95 شرکت نمودم و برای رویت نتیجه آزمون نیاز به شماره داوطلبی دارم که فرآموش کردم لطفا راهنمایی فرمایید

 • سعید

  شماره داوطلبیمو گم کردم چطور نتایج رو ببینم؟
  ممنون میشم کمکم کنین

 • محمد مدرسی حقوق بین الملل

  شماره داوطلب راارسال فرمایید

 • محمد مدرسی حقوق بین الملل

  ایا میشود درصورت عدم قبولی درخواست تکمیل ظرفیت نمود

 • شفیقه امیرساعی احمداباد

  سلا م با احترام شماره پرونده گم شده چگونه سایت ارشدرو ببینم
  *

 • نيما جمالي /ادبيات انگليسي

  کد داوطلبی و شماره ی پرونده را گم کردم برای دیدن نتیجه ی ازمون باید چیکار کنم؟؟

 • مریم

  بارتبه683 اقتصادامکان قبولی دوره روزانه اقتصاد انرژی یا علوم اقتصادی دانشگاه مازندران وجود داره؟

  • زهرا

   ترازت چند شده عزیزم؟؟

 • علوم تربیتی

  سلام روزبخیر طاعات وعبادت همگی قبول اینکه میگه مجازنیستید ینی اسمم نمیاد مرسی

 • عصمت مهاجری-مهندسی باغبانی و رشته دوم بیوتکنولژی کشاورزی

  شماره داوطلبی و پرونده ام را گم کرده ام چگونه برای انتخاب رشته وارد سایت شوم؟

 • معماری

  سلام خسته نباشید من با این که درصدهام بد نیست ولی کلا مجاز نشدم چرا و تاریخ تکمیل ظرفیت و می خواستم بدونم مرسی

 • ن حسن زاد ه/ معماری

  سلام لظفا تاریخ تکمیل ظرفیت ارشد سراسری را بفرمایید سپاسکزارم.

 • علی

  زماناعلام نتایج نهایی کارشناسی ارشد خیلی دیر می باشد

 • حسابداری

  سلام خسته نباشید
  جواب ارشد ممتازین کارشناسی ارسد حسابداری دانشگاه ازاد کی اعلام میشه؟

 • خدادادقوی-ثبت نام رشته آموزش ابتدایی

  سلام خسته نباشید
  اینجانب کارشناسی و کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی دارم ومعدل کارشناسیم 17/25 بوده بدون آزمون شرکت کرده ام وبرای ارشد هم آموزش ابتدایی ثبت نام کرده ام محل دانشگاه آزاد را قا ین از استان خراسان جنوبی به سایت که مراجع می کنم شماره پرونده وکد رهگیری را وارد می کنم عدم شناسایی میده

 • یوسفی

  سلام دوستان کسی میدونه جواب ارشد آزاد کی میاد.پارسال 17 شهریور اومد امسال چرا اصلا خبری نیست ؟!!!

 • رياضی ارشد

  سلام من در مصاحبه دانشگاه شاهد شرکت کرده بودم ولی الان وقتی کارنامه نهایی آمده نوشته شما در مصاحبه دانشگاه شاهد شرکت نکرده اید. در صورتی که هم کتبی و هم شفاهی شرکت کردم. ولی الان در دانشگاه شاهد قبول نشده ام. علت چیست؟ ممنونم. (کارشناسی ارشد ریاضی محض)

 • سلام .نتایج ارشد دانشگاه ازاد سال 95-96روکی میدن ممنون

 • شیما .حقوق

  سلام من نتونستم نتایج پایانی کارنامه ام رو ببینم لطفا راهنمایی ام کنید به چه آدرسی برم چون از وقت ثبت نام گذشته ومن هنوز ثبت نام نکردم.

 • اعلام نتایج کارشناسی ارشد

  سلام کی نتایج کارشناسی ارشد اعلام میشه ؟؟

 • فاطمه

  سلام. من غیر روزانه و آزاد مجاز شدم و رتبه غیر روزانم شده 7هزار میخواسم ببینم اسکیس رو چند بزنم میتونم شبانه یزد قبول بشم کسی میدونه؟؟؟ امکانش هست؟؟؟

 • حسابداری

  سلام من هرچی شماره داوطلبی کدپیگری میزنم میگه اطلاعات ودارد نکردی باگوشی میرم سرعت خوبه

 • حسابداری

  سلام خسته نباشید من شماره داوطلبی و شماره پرونده ام را گم کردم چجوری از نتایج مطلع بشم ثبت هم کردم ولی برام شماره داوطلبی و پرونده فرستاده نشده

 • حدیث نظری طراحی فضای سبز

  نتیجه ازمون کارشناسی ارشدم

 • نگار،زبان

  ممنون بابت اطلاع رسانی

 • masoud

  ممنون از سایت خوبتون

 • اتناوباغبانى

  سلام رتبم 837شده اخرین رتبه مجاز روزانه1500و خورده اى ایا روزانه اراک قبول میشم؟؟؟

 • با سلام نتایج آزمون ارشد ازاد 96 97 قراره کی اعلام بشه.سپاس

 • سارا مهندسی کامپیوتر نرم افزار

  ●■■■■●●▪•سلام خواهش میکنم کمکم کنین واقعا سردرگم هستم من کنکور ارشد آزاد ناپیوسته مهندسی کامپیوتر شرکت کرده بودم شهر خودم رو قبول نشدم و جایی بسیار دور قبول شدم خواهش میکنم بگین اگه اون شهر دور رو برم ثبت نام کنم که از دستش ندم مشکلی بعدا به انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت آزادم وارد نمیشه که شهر خودمو اونجا دوباره بزنم ؟ واقعا مشکل مسیر دارم وای خدا ■○□●

 • ديدگاهي بنويسيد - (ایمیل معتبر وارد کنید تا پاسخ آن را به ایمیلتان بفرستیم.)