سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) آموزش مقاله نویسی : مقاله isi را چگونه ویرایش کنیم

مقاله isi را چگونه ویرایش کنیم

بلند خواندن بخشی از مقاله به شما کمک می کند که جمله های نامربوط را که برای چشم بدون مشکل به نظر می رسند شناسایی کنید * با این کار شما فراموش می کنید چه جمله هایی نوشته اید و مغزتان انچه که هست می بیند نه آنچه که دوست دارد *
ویرایش خوب به قدرت و تاثیرگزاری مقاله می افزاید در ادامه چند ترفند که در ویرایش نوشته موثرند آورده شده است.

نوشته خود را بلند بخوانید
نوشته خود را بلند بخوانید * این روش مخصوصا برای کسانی که چشم خوانی می کنند مناسب است *
بلند خواندن بخشی از مقاله به شما کمک می کند که جمله های نامربوط را که برای چشم بدون مشکل به نظر می رسند شناسایی کنید. این روش مخصوصا برای کسانی که چشم خوانی می کنند مناسب است.

برعکس بخوانید
مغز ما تمایل دارد که جمله ها را انطور که دوست دارد ببیند نه انطور که هستند به همین دلیل است که ما گاهی متنی سرشار از غلط املایی را می خوانیم و اصلا هم متوجه نمی شویم. خواندن برعکس جملات به صورت کلمه به کلمه به ما کمک می کند تا غلط های املایی را به راحتی تشخیص دهیم

چند روز بعد از نوشتن ویرایش را آغاز کنید
حداقل یک شب به مغزتان استراحت دهید و بعد ویرایش را شروع کنید. با این کار شما فراموش می کنید چه جمله هایی نوشته اید و مغزتان انچه که هست می بیند نه آنچه که دوست دارد.

از طول جمله ها کم کنید
از جملات کوتاه که مفهوم را دقیق می رسانند استفاده کنید. از جمله های طولانی با لغات سخت و ساختار پیچیده در یک متن علمی نباید استفاده کرد.

حذف کنید
هر کلمه، نقطه، ویرگول و … باید دلیلی برای بودن در متن شما داشته باشد. اگر کلمه یا جمله ای به نوشته شما ارزشی نمی بخشد از شرش خلاص شوید.

خیلی از لغات تخصصی و عجیب غریب استفاده نکنید
لغات تخصصی (jargon ) معمولا خواننده را خسته می کنند و برای یک متن علمی استفاده بیش از حد از انها اصلا مناسب نیست

از تکرار یک موضوع در بخشهای مختلف بپرهیزید
ممکن است شما یک موضوع و یا نتیجه گیری را در چند بخش با جمله بندی های متفاوت استفاده کرده باشید.

قید های نامربوط را حذف کنید
خیلی از قیدها برای توصیف فعل لازم هستند اما گاهی هم خود فعل خودش را توصیف می کند و نیازی به قید نمی باشد. برای مثال” He ran quickly” خود دویدن مفهوم سرعت را می رساند و نیازی به استفاده از قید اینجا نمی باشد اگر دویدن او اهسته بود می توانیم بنویسیم “He ran slowly ” اما اگر مشکلی نداشت خود “He ran ” مفهوم را می رساند و باید به خواننده خود اطمینان کنیم که معنی دویدن را می داند.

از جمله های مجهول بپرهیزید
مجهول بودن جمله، نوشته را ضعیف می کند و مقبولیت آن را کاهش می دهد. تا جایی که امکان دارد از جمله های معلوم استفاده کنید.

مقاله isi را چگونه ویرایش کنیم How to edit a paper isi | سایت ایزی پیپر | www.essaypaper.ir | مشاوره و تدوین مقالات ISI

منبع : سایت ایزی پیپر ( www.essaypaper.ir )