سایت آزمون دکتری ( Phd Azmoon.Net ) سوالات آزمون دکتری ۹۴ دانشگاه سراسری نیمه متمرکز : ضمن آرزوی توفیق برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی دکتری (نیمه متمرکز) داخل سال ۹۴ ، به اطلاع می رساند ، سوالات کنکور دکترای ۹۴ جغرافیای سیاسی و دیگر رشته های امتحانی گروه علوم انسانی را می توانید از همین سایت دانلود نمایید.

دکتری رشته جغرافیای سیاسی

رشته دکتری جغرافیای سیاسی : گرایش سازمان سیاسی فضا – گرایش جنوب غرب آسیا کد ۲۱۰۱
دروس امتحانی آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز Phd سال ۹۴ :
۱- زبان انگلیسی
۲- استعداد تحصیلی
۳- مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل : روش تحقیق در جغرافیا
مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی ارشد شامل : اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک – نظریه های جغرافیای سیاسی

دانلود رایگان سوالات آزمون دکتری ۹۴ جغرافیای سیاسی

دانلود سوالات تست دکتری ۹۴ جغرافیای سیاسی

رشته های مجاز به ثبت نام دکتری جغرافیای سیاسی

رشته های مرتبط که فارغ التحصیلان آن می توانند در کد رشته جغرافیای سیاسی شرکت کنند : تمامی رشته های علوم جغرافیایی – علوم سیاسی – روابط بین الملل – حقوق

ظرفیت پذیرش دکتری تخصصی جغرافیای سیاسی

ظرفیت پذیرش دکتری جغرافیای سیاسی ؛ بزودی

سرفصل دروس امتحانی دکتری سراسری جغرافیای سیاسی

سرفصل دروس دکتری سراسری ؛ بزودی

معرفی آزمون دکتری رشته جغرافیای سیاسی

معرفی دکتری رشته جغرافیای سیاسی : جغرافیای سیاسی شاخه‌ای از علم جغرافیا است که تأثیرپذیری و‎ ‎تأثیرگذاری سیاست و قدرت در محیط جغرافیایی و به بیان دیگر، تأثیر تصمیمات سیاسی بر‎ ‎محیط جغرافیایی را مورد کاوش و بررسی قرار می‌دهد. نقش ویژه جغرافیای سیاسی،‎ ‎سازماندهی سیاسی فضا در سطح محلی، ملی و منطقه‌ای است.

معرفی دانشگاه های سراسری دکتری

معرفی دانشگاه های سراسری دکتری رشته جغرافیای سیاسی ؛ بزودی

منابع آزمون دکتری جغرافیای سیاسی

منابع آزمون دکتری جغرافیای سیاسی در دست تهیه می باشد.

منابع کتابی کنکور دکتری رشته جغرافیای سیاسی

درس روش تحقیق در جغرافیا
روش تحقیق کتاب دکتر حافظ نیا و دکتر علی دلاور شروع کنید و این ۲ کتاب را چند بار بخوانید پس از آن به سراغ کتاب های تست روش تحقیق موجود در بازار بروید (ترجیحا کتاب آمار و روش تحقیق هادی و علی صمدی انتشارات کتابخانه فرهنگ) و شروع به تست زدن بکنید.
*از پرداختن به تست های حل کردنی و یا حفظ کردن فرمول های پیچیده آمار بپرهیزید و صرفا به فهمیدن چرایی و چگونگی قوانین فکر کنید.

درس اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک
درس ژئوپلیتیک را با کتاب ماندگار اصول و مفاهیم ژئوپلیتیک دکتر حافظ نیا شروع کنید و این کتاب را آنقدر بخوانید تا حس کنید کتاب دیگر نکته جدیدی برای شما ندارد. کتاب ژئوپلیتیک نظام جهانی کوهن را نیز حتما حداقل یک بار بخوانید (لااقل فصول ابتدایی و بخش جنوب غرب آسیا). از مقاله های استاد میرحیدر در مورد ژئوپلیتیک و دکتر زهرا احمدی پور در مورد ژئوپلیتیک انتقادی نیز نگذرید. خواندن کتاب ایران و همسایگان استاد عزیزم دکتر یدالله کریمی پور و همچنین کتاب قبله عالم گراهام فولر هم برای جواب دادن به تست های بخش ژئوپلیتک ضروریست. در پایان شما می توانید برای جمع بندی و یادآوری مهم ترین مباحث ژئوپلیتیک خصوصا نظریه های ژئوپلیتک کتاب نظریه های ژئوپلیتیکی آقای حسن رحیمی را نیز با حوصله و دقیق بخوانید.
البته خواندن کتاب های شیرین ژئوپلیتیک دکتر عزتی و کتاب کلیدهای ژئوپلیتک ترجمه حسن صدوق انتشارات دانشگاه بهشتی را نیز به شما توصیه می کنم.
(این دو کتاب با نصی ساده و گویا کمک فراوانی به شما در تفهیم مطالب می کنند)

درس نظریه های جغرافیای سیاسی
برای پاسخ به سئوالات نظریه های جغرافیای سیاسی باید زحمت بیشتری بکشید و ضمن خواندن کتاب هایی که به آن اشاره می کنم ۲ جزوه ی درسی را نیز پیدا کرده و حتما بخوانید.(منابع به ترتیب اهمیت آورده می شود)
۱- کتاب جغرافیای سیاسی ریچارد مویر (همه کتاب را بخوانید و در دوره کردن حاشیه ها را فقط بخوانید)
۲- کتاب مقدمه ای بر جغرافیای سیاسی زهرا پیشگاهی فرد(همه کتاب را بخوانید و در دوره کردن حاشیه ها را فقط بخوانید)
۳- کتاب مفاهیم اساسی در جغرافیای سیاسی ترجمه دکتر نامی
۴- کتاب جغرافیای سیاسی ترجمه اساتید عزیزم دکتر ربیعی، عبدی و احمدی
۵- خواندن جزوه ی کلاسی نظریه های جغرافیای سیاسی دکتر حافظ نیا
۶- خواندن جزوه ی کلاسی نظریه های جغرافیای سیاسی دکتر میرحیدر

برای پاسخ به سئوالات استعداد تحصیلی خواندن نکات کلی مطرح شده در کتاب آقای مسیح خواه چاپ انتشارات کتابخانه فرهنگ بسیار مفید است ولی به نظر من جواب دادن به تستهای استعداد جدای از رعایت اصول کلی و نکات فنی تست زنی به استعداد شما و زمانی که برای آن می گذارید وابسته است و زدن تست در دوران آماده شدن برای کنکور هیچ کمکی به شما نمی کند.
در مورد درس زبان هم بنده نظری ندارم
موفق باشید

نمونه سؤالات سال‌ های گذشته دکتری جغرافیای سیاسی Political Geography

مجموعه سوالات تست سالهای گذشته دکتری سراسری ۹۰-۹۱-۹۲-۹۳-۹۴ را می توانید از همین سایت تهیه نمایید.

اخبار مرتبط با رشته جغرافیای سیاسی

اخبار مرتبط با رشته جغرافیا – جغرافیای سیاسی را بخوانید. ۱- نگارش مقاله چه در سطح همایش های ملی و بین المللی و چه در سطح علمی پژوهشی را جدی گرفته و حتما به دنبال جمع آوری رزومه از هم اینک باشید. ۲ – سعی کنید مدرک زبان معتبری از مراکز معتر ارائه کننده مدرک زبان در هر سطحی دست و پا کنید. ۳- به معدل و نمره معدل خود اهمیت بدهید و سعی کنید معدل خوبی برای خود رقم بزنید.

نحوه دریافت پاسخنامه سوالات دکتری ۹۴ : پاسخ تشریحی سوالات دکتری ۹۴ همه رشته ها در دست تهیه است.برای دریافت پاسخنامه کلیدی، تشریحی سوالات دکتری رشته و گرایش مورد نظر خود ، لطفا موارد زیر را را به شماره ۱۰۰۰۴۰۰۰۸۰۰۸۰۰ پیامک نمایید:
نام – دانشگاه محل تحصیل کارشناسی ارشد و سال فارغ التحصیلی – اسم رشته درخواستی با گرایش – کد رشته درخواستی دکتری (اگر می دانید ) – ایمیلتان – دریافت پاسخنامه دکتری – (همچنین آخر پیامکتان phdazmoon.net را بنویسید )
مثال: توکلی- آزاد قزوین ۹۲- مدیریت دولتی – ۲۱۱۸-ypurname@mail.com- دریافت پاسخنامه دکتری – phdazmoon.net
توجه فرمایید که برای هر تلفن ثابت و تلفن همراه یک مورد نمونه سوالات دکتری سراسری ۹۳ ارسال خواهد شد. امید است در این را پیروز بوده و مشکلات و دغدغه های بسیاری از داوطلبین را رفع نماییم.