با سلام و احترام خدمت داوطلبان گرامی کنکور دکتری ۱۳۹۵ همراهان همیشگی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.net )  . لازم دیدیم بعضی از نکات بسیار مهم آخرین اخبار آزمون دکتری ( PHD ) عمومی و تخصصی ۹۵  را به اطلاع شما برسانیم.

طبق آخرین اخبار کنکور دکترای ۹۵-۹۶ ، تصمیم نهایی مسئولان وزارت علوم بر این شد که منابع تخصصی آزمون دکتری حذف و در مرحله اول صرفا آزمون عمومی (زبان ، هوش و استعداد تحصیلی و دروس پایه ) برگزار شود.
بنابراین داوطلب در صورت کسب حدنصاب با داشتن کارنامه خود و همچنین تعیین رتبه به دانشگاه مورد نظر مراجعه خواهد کرد تا در آزمون مرحله دوم شرکت کند. آزمون مرحله دوم ( تخصصی ) می تواند کتبی یا شفاهی باشد که اختیار آن با خود دانشگاه است.
در اینجا ۲ نکته قابل توجه است : نکته اول اینکه کاملا بدیهی است داوطلبی حتی با داشتن نمره بالا در آزمون عمومی نتواند حدنصاب نمره آزمون تخصصی را از نظر اساتید دانشگاه مربوطه کسب کند و از این جهت کنار گذاشته می شود و دیگر اینکه قبولی در مرحله اول تا ۲سال اعتبار دارد و داوطلب می تواند در صورت عدم پذیرش در آزمون تخصصی، نوبت بعدی آنرا در دانشگاه مورد نظر بدون آزمون عمومی و با همان کارنامه قبلی شرکت کند.

ایجاد آمادگی برای آزمون عمومی آزمون دکتری ۹۵ :

سایت پی اچ دی آزمون : داوطلبان گرامی برای قبولی در آزمون عمومی باید خیلی خیلی قوی عمل کنند. چون درس زبان عمومی و هوش و استعداد مانند منابع تخصصی نیست که از قبل و سال ها به عنوان منبع درسی مقاطع کارشناسی و ارشد در برنامه های مطالعاتی قرار داشته باشد. الان در درجه اول صحبت از کسب حدنصاب در آزمون عمومی است و ممکن است افرادی که رزومه قوی علمی و عملی دارند بخاطر ضعف در دو درس زبان عمومی و هوش و استعداد به آزمون تخصصی دانشگاه ها راه پیدا نکنند.

ناگفته نماند که برای ضریب استعداد تحصیلی دکتری منبع و مرجع کامل و مشخصی وجود ندارد. پس سعی کنیم واقعگرا یاشیم و (پوزش از اساتید) خودمان را با تبلیغات هایی که بیشتر جنبه درآمدزایی دارد گول نزنیم !.

ایجاد آمادگی برای آزمون تخصصی دانشگاه ها آزمون دکتری ۹۵ :

سایت پی اچ دی آزمون : فراموش نکنید که کسب رتبه عالی و گذراندن حدنصاب هرگز به معنای قبولی در آزمون تخصصی نیست و این بسته به رای هیات داوران دانشگاه مقصد دارد که در نهایت داوطلب جزء قبولی های نهایی دانشگاه باشد یا خیر. بنابراین خودتان را برای هرگونه آزمون کتبی تخصصی و هم مصاحبه منظم شفاهی چالشی آماده کنید.

لطفا قبل از هرگونه نقادی در خصوص این شیوه پذیرش ، خودتان را به جای طرف مقابل بگذارید.چه کسی دوست ندارد یا اینکه نمی خواهد در دانشگاهی که دوره ارشد خود را در آنجا گذرانده پذیرش شود؟ اگر شما هم به جای آنها در دانشگااهی مثل تهران بودید اینگونه شیوه استاد محوری را غیر متعارف می خواندید؟لطفا صورت مسئله را پاک نکنیم و همیشه تغییر نابی که می پسندیم را از خودمان شروع کنیم.

لزوم تعادل در برنامه مطالعه آزمون دکتری ۹۵ :

سایت پی اچ دی آزمون : داوطلبی می تواند از آزمون دکتری ۹۵ PHD سربلند بیرون بیاید که از همین الان برنامه کاملا منسجمی را در پیش گیرد. درست است که برای قبولی در آزمون عمومی تنها منابع زبان در کنار هوش و استعداد مهم است ولی کاملا اشتباه است که داوطلبان گرامی مطالعه منابع تخصصی و مطالعه جزوات اساتید و دانشجویان و گذراندن کارگاه های تخصصی و ارائه مقالات علمی را کنار بگذارند.
فراموش نکنید فاصله زمانی بین آزمون عمومی و تخصصی دانشگاه ها زیاد نیست و معمولا حدود ۲ماه است و این زمان برای کسب آمادگی لازم برای گذشتن از آزمون تخصصی کفایت نمی کند.
داوطلبان گرامی، از آنجایی که اختیار در برگزاری آزمون تخصصی با خود دانشگاه مقصد است و این موضوعی سلیقه ای و نه فراگیر است بدیهی است که ما نمی دانیم ، به عنوان نمونه برنامه دانشگاه اصفهان برای جذب دانشجویان دکتری چگونه است و چه تفاوت هایی با برنامه دانشگاه علامه دارد و همچنین برنامه دانشگاه خوارزمی چگونه است و چه تفاوتی با دانشگاه اهواز و الزهراء دارد و همینطور سایر دانشگاه ها. پس لزوم وجود هرگونه آمادگی برای گذشتن از سد نه چندان بزرگ آزمون دکتری ۱۳۹۵ نیاز به عزم جزم دارد و سایت پی اچ دی آزمون ( www.PhdAzmoon.net ) تلاش می کند در این مسیر همراه و راهنمای شما باشد.

ویژه آزمون دکتری ۹۵ :

در همین راستا شما می توانید منابع دروس و مواد آزمون دکتری ۹۵ شامل سه درس پایه + زبان انگلیسی عمومی و هوش و استعداد تحصیلی را به فاصله کمی پس از معرفی مواد درسی توسط سازمان سنجش آموزش کشور از پی اچ دی آزمون دریافت کنید.

درخواست خود را در خصوص آزمون دکتری شامل کلاس ، دوره ، منابع ، کارگاه ، اخبار و هرآنچه که نیاز دارید یا نمی دانید به همراه کد #دکتری۹۵# به سامانه ۳۰۰۰۶۷۰۲۲۲۲۲۲۲ پیامک نمایید:

#دکتری۹۵#متن درخواست یا سوال#
#دکتری۹۵#سلام منابع ازمون ‌دکتری رشته باغبانی میوه کاری چیست؟#
#دکتری۹۵#کلاس استعداد تحصیلی معتبر#
#دکترى۹۵#کلاس و دوره و منابع دکتری مدیریت#
#دکترى۹۵#کارگاه مقاله نویسی ISI و تقویت رزومه#

….

سایت آزمون دکتری : www.PhdAzmoon.Net

عضویت در خبرنامه پی اچ دی آزمون

منابع دکتری ۹۵

اطلاعیه پی اچ دی آزمون آخرین اخبار آزمون دکتری عمومی و تخصصی ۹۵ . Sales package basic courses PhD . آمادگی آزمون عمومی دکتری . فروش پکیج دروس پایه دکتری ۹۵

  • منابع دکتری ۹۵
  • منابع آزمون دکتری ۹۵
  • استعداد تحصیلی دکتری ۹۵
  • زبان آزمون دکتری ۹۵
برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,