حمید میرزاده سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – جذب هیات علمی دانشگاه آزاد ۹۵ : رئیس دانشگاه آزاد از جذب ۳ هزار و ۵۰۰ عضو هیات علمی ظرف ۳ ماه آینده دراین دانشگاه خبر داد.

جذب هیات علمی دانشگاه آزاد

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۸۳ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

حمید میرزاده در این جلسه گفت: در سال ۹۲ نسبت اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی، ۶۰ درصد مربی و ۴۰ درصد استایار به بالا بود که امروز این نسبت کاملا بر عکس شده است.

وی افزود: در همین دوره ۳ هزار و ۸۰۰ عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی ارتقاء یافته اند و ۴ هزار نفر نیز جذب شده اند و ۳ هزار و ۵۰۰ نفر هم در حال جذب هستند که تا ۳ ماه آینده جذب خواهند شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در حالی که نسبت اعضای هیات علمی به دانشجو ۱ به ۶۷ است باید این نسبت به ۱ به ۲۷ برسد.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: برنامه ریزی شده تا تعداد دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی به ۵۰ هزار دانشجو افزایش یابد.

وی افزود: هم اکنون از ۱ میلیون و ۶۲۰ هزار دانشجوی شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۵۰۰ هزار نفر در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل هستند.