سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – چهلمین مسابقه ریاضی دانشجویی ایران با رقابت ۳۵ تیم دانشجویی از بین دانشجویان نخبه ریاضی از دانشگاه‌های سراسر کشور به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران و با همکاری انجمن ریاضی کشور، ۳ تا ۶ شهریور ماه امسال در دانشکده ریاضی دانشگاه علم و صنعت برگزار می‌شود.

ریاضیات

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، این مسابقه در مواد «آنالیز ریاضی و توابع مختلط»، «جبر و جبر خطی» و «ریاضیات عمومی، ریاضیات گسسته و ترکیبیات، نظریه اعداد، احتمال» برگزار می‌شود.

در این دوره از مسابقات، یک نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان سرپرست و حداکثر پنج نفر از دانشجویان دوره کارشناسی علوم ریاضی هر دانشگاه به عنوان تیم در مسابقات شرکت دارند.

پس از پذیرش تیم‌های شرکت کننده، آزمون‌ها در روزهای ۳ و ۴ شهریورماه از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۳ ادامه دارد. پس از برگزاری هر آزمون، کمیته علمی و داوران این مسابقه که از نخبگان ریاضی کشور هستند، اقدام به تصحیح اوراق می‌کنند.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علم و صنعت ایران، مراسم اختتامیه و توزیع مدال‌های این مسابقه روز شنبه، ششم شهریورماه از ساعت ۹ صبح در مجتمع امام خمینی (ره) با حضور مدیران ارشد وزارت علوم، دکتر سورنا ستاری معاون علمی‌و فناوری رییس‌جمهور، سفیر کشور کره جنوبی، اعضای هیات رییسه دانشگاه، هیات رییسه انجمن ریاضی ایران و چندین شخصیت علمی بارز کشور برگزار می‌شود.