سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – اولین همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس مرکزی، با همکاری دانشکده منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه شهرکرد در تاریخ ۱۰ و ۱۱ شهریور ماه برگزار می‌شود.

استانها/ جنگل زاگرس

بیت‌الله محمودی، دبیر اجرایی همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس مرکزی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر، اظهار کرد: هدف از برنامه‌ریزی و برگزاری این همایش، پرداختن به چالش‌های پایدار منابع طبیعی و محیط زیست در زاگرس مرکزی است.

وی تصریح کرد: زاگرس مرکزی امروزه با چالش‌های عمده‌ای چون خشکسالی، عدم مدیریت بهینه منابع آبی و توسعه نامتعارف و ناپایدار در عرصه‌های طبیعی روبرو است.

محمودی افزود: لازم است با هم‌فکری پژوهشگران دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی و همچنین مدیران و تصمیم گیران اجرایی راهکارهای مناسبی برای مرتفع کردن این چالش‌ها بدست آورد.

دبیر اجرایی همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس مرکزی گفت: در همین راستا بیش از ۳۰۰ مقاله تخصصی در حوزه‌های جنگلداری، مرتع‌داری، آبخیزداری، محیط زیست، شیلات و علوم زمین به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

وی خاطرنشان کرد: کارگاه‌های آموزشی، مسابقه و نمایشگاه عکس از جلوه‌های طبیعی زاگرس مرکزی، مسابقه و نمایشگاه نقاشی و انشاء نویسی دانش آموزی و مسابقه ایده‌های برتر دانشجویی از دیگر برنامه‌های این همایش خواهد بود. 

محمودی اظهار کرد: در این همایش چند پژوهش ویژه در حوزه جنگلداری، محیط زیست، آبخیزداری، مرتع‌داری و یک مورد ثبت جنس جدید در حوزه شیلات برای نخستین بار در کشور به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد. 

دبیر اجرایی همایش ملی منابع طبیعی و توسعه پایدار در زاگرس مرکزی تصریح کرد: مطابق برنامه ریزی‌های انجام شده رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مسئولین استانی، استادان مطرح ملی و فعال در حوزه زاگرس مرکزی، دانشجویان و سازمان‌های مردم نهاد زیست محیطی در این همایش حضور خواهند داشت.

وی از همکاری و مشارکت ۲ نهاد بین‌المللی و ۲۰ نهاد ملی در برگزاری این همایش خبر داد و گفت: از کلیه علاقه‌مندان به منابع طبیعی و محیط زیست زاگرس مرکزی دعوت می‌شود تا در این همایش حضور داشته باشند.

به گفته وی، این همایش در تاریخ ۱۰ و ۱۱ شهریور ماه برگزار می‌شود.

۰ ratings0/5