سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – بازی محبوب موبایلی پوکمون‌گو در تمام پایگاه‌های نظامی رژیم صهیونیستی به دلیل نگرانی‌های امنیتی ممنوع اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از یونایتدپرس اینترنشنال، ارتش رژیم صهیونیستی هشدار داد که در  این بازی دوربین‌های تلفن‌های هوشمند و سرویس مکان‌یابی(location service) فعال شده که این امر می‌تواند اطلاعات حساس مانند موقعیت پایگاه‌های نظامی را فاش کند و باعث تصویربرداری از این اماکن شود.

آنها همچنین نگران این موضوع هستند که سربازان ناخواسته یک اپلیکیشن تقلبی را به جای این بازی بر روی گوشیهای هوشمند خود نصب کنند و در نتیجه اطلاعات شخصی و امنیتی از روی تلفن‌های آنها جمع‌آوری شود.
ارتش اسرائیل در هشداری به سربازان و افسران داوطلب خدمت سربازی اعلام کرد که  این بازی یک منبع برای جمع آوری اطلاعات بوده و نمی تواند در پایگاه ارتش مورد استفاده قرار گیرد.

آنها همچنین به غیرنظامیان اسرائیلی در مورد خطرهای موجود در بازی پوکمون‌گو هشدار دادند.

رژیم صهیونیستی شبکه‌های بی‌سیم را در این منطقه کنترل می‌کند و به تازگی مجوز دسترسی به اینترنت پرسرعت را صادر کرده که البته این امر هنوز محقق نشده است.

نیروی دریایی اسرائیل قبلا یک عکس در فیسبوک منتشر کرده بود که یک سرباز در حال انجام این بازی بوده و با اژدهای بزرگ بازی پوکمون‌گو روبرو شده است.