سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه تهران با اشاره به طرح ساماندهی دانشگاه علوم پزشکی تهران، از قول مساعد معاون اول رییس جمهور برای آماده شدن مصوبات مورد نیاز برای تملک ۴۰ درصد باقی مانده این دانشگاه خبر داد.

سردر دانشگاه تهران

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا دکتر محمود نیلی احمدآبادی با اشاره به موضوعات مطرح شده در نشست معاون اول رییس جمهور با رؤسای دانشکده‌های دانشگاه تهران در حاشیه مراسم افتتاح آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، گفت: طرح ساماندهی دانشگاه علوم پزشکی تهران از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی دانشگاه علوم پزشکی تهران حدود ۱۰ سال پیش در دولت مصوب شده بود، اظهار کرد: بر این اساس حدود ۶۰ درصد از اراضی این دانشگاه خریداری شده است و در حال حاضر در آستانه طرح کمیسیون ماده ۵ است.

نیلی احمدآبادی اضافه کرد: اخیرا شورای عالی شهرسازی و معماری، طرح ساماندهی این دانشگاه را تصویب کرد و در حال حاضر موضوع تملک مابقی اراضی این دانشگاه مطرح است که دولت قول داده بود اعتبارات تملک را در اختیار ما بگذارد.

رییس دانشگاه تهران با تاکید بر این که بر این اساس باید این اعتبارات اختصاص یابد، یادآور شد: طرح معماری بناهای دانشگاه آماده است و امیدوارم این طرح به سرانجام برسد.

وی تصریح کرد: طرح ساماندهی دانشگاه علوم پزشکی تهران سیاست‌های کشور در زمینه «شهر دانش» و «دانشگاه سبز» را دنبال می‌کند.

نیلی احمدآبادی در ادامه خاطرنشان کرد: باوجودی که این رح در حال اجراست اما روند اجرای آن کند است. در این جلسه نیز معاون اول رییس جمهور قول مساعد داده که مصوبات مورد نیاز برای این طرح تا مهرماه آماده شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، کمیسیون ماده یک، نهاد تصمیم‌گیری در امور شهری است که وظیفه بررسی و تصویب طرح‌های تفصیلی شهری را بر عهده دارد.