حوزه و دانشگاه سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها از تدوین بسته تعامل علمی حوزه و دانشگاه در راستای هم افزایی علمی میان نخبگان جامعه اسلامی خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، راهکارهای اجرایی تعامل علمی حوزه و دانشگاه در کمیسیون علمی تربیتی شورای تخصصی حوزوی شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین روح الله شاطری گفت: به منظور همراهی و هم افزایی علمی میان نخبگان جامعه اسلامی و در راستای تحقق اهداف نظام و جامعه اسلامی بسته تعامل علمی حوزه و دانشگاه تدوین شده است.

 دبیر شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها افزود: مسایلی همچون نقشه راه تعامل علمی حوزه و دانشگاه، نظام اجرایی، اولویت‌های موضوعی و برنامه‌ای آن از مواردی بوده که در این سند مورد توجه قرار گرفته است.

در ادامه جلسه، اعضای کمیسیون ضمن تاکید بر ضرورت تعامل علمی حوزه و دانشگاه، بر مواردی مانند توجه به تجربیات موجود در تعامل حوزه و دانشگاه، دقت در انتخاب الگوی همکاری، مساله محور بودن همکاری‌ها و معطوف بودن این فعالیت‌ها به سمت حل مشکلات جامعه و نظام اسلامی، استفاده از ظرفیت نهادها و ساختارهای موجود و ضرورت تدوین طرح معیار برای همکاری‌های علمی را نیز مورد تاکید کردند.