سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس انجمن ماهی‌شناسی کشور گفت: هدف انجمن ماهی‌شناسی ارتقای سطح علمی و ایجاد ارتباط بین محققان این رشته است.

استانها/ ماهی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر حمیدرضا اسماعیلی در چهارمین کنفرانس ماهی‌شناسی ایران که در مجموعه تالارهای خواجه نصیرالدین طوسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۱۳۹۰ انجمن ماهی‌شناسی کشور تاسیس شد و هدف آن ارتقای سطح علمی ماهی‌شناسی کشور و ایجاد ارتباط نزدیک بین کارشناسان و محققان این رشته بود.

وی با اشاره به برپایی نشست‌های سالانه با اعضای انجمن، کنفرانس‌های سالانه که در اصفهان، تهران، شیراز و اکنون در مشهد در حال برگزاری  است، اظهار کرد: کارگاه‌های آموزشی در کنار کنگره‌ها و یا به صورت جداگانه نیز برگزار می‌شود و تاکنون دو مقاله نیز از فعالیت‌های انجمن به چاپ رسیده است. 

اسماعیلی خاطرنشان کرد: حمایت از کنفرانس‌های علمی مرتبط با ماهی‌شناسی، ارائه دغدغه ماهی‌شناسی به مسؤولین و اعلام همکاری با سازمان‌ها و مراکز تحقیقاتی دیگر  از برنامه‌های انجمن است و با بیش از ۱۵۰ عضو در امور پژوهشی و مشاوره‌ای با محیط‌زیست، سازمان نظام پزشکی و … همکاری داشته‌ایم.

بر اساس این گزارش، چهارمین کنفرانس ماهی‌شناسی ایران از روز چهارشنبه، ۳۰ تیرماه در مجموعه تالارهای خواجه نصیرالدین طوسی دانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد آغاز به کار کرده و تا امروز ادامه دارد.