سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از اعزام اولین گروه دوره پانزدهمین عتبات دانشگاهیان از فردا خبر داد.

محمدرضا فقیهی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: پانزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات، از صبح فردا پنج شنبه ۳۱ تیرماه آغاز می‌شود و تا ۸ آبان اعزام‌ها ادامه دارد.
وی افزود: در این دوره که فردا از استان مازنداران شروع می‌شود بیش از ۹۲ هزار نفر از دانشگاهیان سراسر کشور متقاضی تشرف به عتبات عالیات هستند و به این سفر معنوی اعزام می شوند.
رییس سازمان عمره و عتبات دانشگاهیان افزود :از این میان بیش از ۱۷ هزار دانشگاهی به عتبات عالیات اعزام می‌شوند.
فقیهی با اشاره به اینکه برنامه‌های فرهنگی متنوعی را در طول سفر برای دانشجویان در نظر گرفته‌ شده، تاکید کرد: قبل از اعزام به همه دانشجویان یک بسته فرهنگی که شامل دو نرم افزار و چهار کتاب است داده می شود که در طول سفر و در شهر نجف اشرف و کربلای معلی از این بسته فرهنگی سوالاتی در قالب مسابقه طرح و اجرا می‌شود.
وی بیان داشت : بازدیدهای ویژه‌ای نیز در کربلا و نجف تدارک دیده شده، سال‌های قبل هم این بازدیدها وجود داشت که به خاطر استقبال دانشجویان هر ساله برگزار می‌شود. در این راستا در نجف بازدید از بیت امام (ره) و کتابخانه آیت‌الله امینی و در کربلا برگزاری کلاس‌های کربلا شناسی و بازدید از اماکن معنوی را برای دانشجویان اعزامی به عتبات را داریم.
فقیهی در ادامه در خصوص تعداد اعزام کاروان‌ها در طول روز نیز تصریح کرد: روزانه ۲ کاروان به شکل هوایی و یک کاروان به صورت زمینی عازم کربلای معلی می شوند.