سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا- رئیس نهاد نمایندگی رهبری دانشجویان خارج از کشور از برگزاری دهمین همایش اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور از چهارم تا هفتم مرداد ماه در مشهد خبر داد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، حجت الاسلام محمد مرتضوی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: نهاد نمایندگی مقام رهبری همچون سالیان گذشته، مردادماه امسال نیز کنفرانس اساتید و دانشجویان ایرانی خارج از کشور را برگزار می کند.
وی گفت: محتوای برنامه امسال با شعار ‘از اسلام تا اسلام’ تمرکز و جریان شناسی فرق انحرافی همچون داعش و بحث های نظیر حقوق بشر، اسلام، همزیستی مسالمت آمیز ادیان، جریان شناسی تکفیری در منطقه و دنیا بوده که برگرفته از دو نامه مقام رهبری به جوانان غربی است.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری ادامه داد: چالش آینده جهان اسلام بحث اسلام تصنعی و ساختگی همچون القاعده، داعش، جبهه النصره، بوکوحرام و غیره است. حرکتی که هیچ مسلمان و اندیشمند اسلامی نمی تواند آن را بپذیرد.
وی اظهار کرد: وظیفه ما به عنوان یکی از دفاتری که منتخب رهبری است، زمینه سازی برای رسیدن پیام واقعی اسلام به جوانان است.
در این نشست همچنین علی مقداری دبیر همایش گفت: امسال برای این گردهمایی ۲۱۷ مرد و ۶۳ زن ثبت نام کرده اند که از قاره های مختلفی چون آسیا و اقیانوسیه ۱۸۷ نفر، آمریکا و کانادا ۱۶ نفر و اروپا ۷۷ نفر هستند.
وی افزود: ثبت نام کنندگان در مقاطع مختلف تحصیلی پسادکترا ۱۲ نفر، دکترا ۲۳۳ نفر، فوق دیپلم یک نفر، کارشناس ارشد ۲۹ نفر و کارشناسی پنج نفر بودند.
مقداری با بیان اینکه ۱۰ نفر از این مجموعه انتخاب شدند، اظهار کرد: اولویت با دانشجویانی بود که به تازگی به خارج از کشور برای ادامه تحصیل رفتند و یا دانشجویانی که سال آخر تحصیلشان است.
وی ادامه داد: از مجموع این ۱۰۰ نفر، ۷۵ نفر برای شرکت در همایش اعلام آمادگی کردند که ۳۰ نفر از آسیا،۳۰ از اروپا و مابقی از سایر کشورها هستند.
مقداری خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ مقاله ارسال شده بود که پس از داوری اولیه ۱۵ مقاله واجد شرایط اولیه بوده و ۶ مقاله انتخاب شدند.