استخدام اعضای هیات علمی در دو دانشگاه آزاد و دولتی

سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – روابط عمومی وزارت علوم طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد برابر مقررات موجود کشور، اعضای هیات علمی شاغل تمام وقت در موسسات آموزش عالی همزمان نمی‌توانند قرارداد همکاری تمام وقت یا نیمه وقت با سایر دستگاه ها داشته باشند.

استخدام اعضای هیات علمی تمام وقت دانشگاه ها همزمان در دو دانشگاه

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، در متن اطلاعیه روابط عمومی وزارت علوم آمده است: “در ارتباط با خبرهای منتشر شده در روزهای اخیر در برخی از رسانه ها در خصوص اعمال محدودیت برای تدریس اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سایر موسسات آموزش عالی ، لازم به توضیح است که اقدام اخیر این وزارت در ارتباط با شفاف سازی و رفع ابهام مطرح شده توسط دستگاه‌های نظارتی در ماده ۲۱ آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی است؛ بدین نحو که برابر مقررات موجود کشور، اعضای هیئت علمی شاغل تمام وقت در موسسات آموزش عالی همزمان نمی توانند قرارداد همکاری تمام وقت یا نیمه وقت با سایر دستگاه ها داشته باشند.

بدیهی است همکاری اعضای هیئت علمی برای تدریس در سایر موسسات در خارج از ساعات کار دانشگاه کما فی السابق با رعایت ضوابط بلامانع است.

این ضوابط در گذشته نیز در آیین نامه استخدامی اعضای  هیئت علمی وجود داشته است و همان گونه که اشاره شد اقدام اخیر.  صرفاً در جهت شفاف سازی و تصریح در اجرای ماده ۲۱ آیین نامه فوق الذکراست.”