سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر امور خدمات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: امسال دانشجویان بر مبنای درجه ی خوابگاه خود اجاره بها می دهند.

حمید رضا مقامی مدیر امور خدمات دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص اولویت بندی خوابگاه های این دانشگاه اظهار داشت: اولویت خوابگاه ها با دانشجویان شهرستانی است و به دانشجویان تهرانی خوابگاه تعلق نمی گیرد.
وی درباره اجاره بهای خوابگاه ها عنوان کرد: اجاره خوابگاه ها بر اساس طرح و برنامه اعلام شده از سوی خود صندوق رفاه صورت می گیرد. البته امسال تصمیم داریم که دانشجویان بر مبنای درجه ی خوابگاه اجاره بها پرداخت کنند.
مدیر امور خدمات دانشجویی دانشگاه علامه با تاکید بر ۳ خوابگاه درجه یک در علامه طباطبایی بیان کرد: حدود ۲۰۰۰ نفر دانشجو در این خوابگاه ها ساکن هستند که از تمام امکانات رفاهی بهره مند هستند البته بیشترین تعداد دانشجویان ما نیز به شمار می آیند.
وی در مورد تسهیلات ویژه برای دانشجویان دکتری در خوابگاه اذعان داشت: در خوابگاه سلامت دختران، اتاق ها برای ۳ یا ۴ نفره است. البته در خوابگاه وی‍ژه دانشجویان دکتری در ۱۲۰ متر فضا ۶ دانشجوی دکتری وجود دارد در واقع به طور متوسط ۲۰ متر فضا برای هر دانشجو اختصاص یافته است.
مقامی ادامه داد: برای دانشجویان ارشد و کارشناسی به ترتیب ۱۵ و ۸ متر فضا در نظر گرفته ایم. همچنین تمام خوابگاه ها مجهز به امکانات ورزشی هستند.
وی درباره شرایط خوابگاه همت علامه طباطبایی گفت: در ۲۰ متر فضای خوابگاه همت، ۴ نفر حضور دارند که این فضای اختصاصی است و فضاها و قسمت های مشترک هم وجود دارد.
مدیر امور خدمات دانشجویی دانشگاه علامه در خصوص خوابگاه های متاهلی بیان کرد: خوابگاه های متاهلی در این دانشگاه موجود نیست که بحث اصلی برای راه اندازی آن ارائه تسهیلات مناسب است که دانشگاه علامه طباطبایی هنوز شرایط آن را ندارد.
وی یادآور شد: برنامه هایی برای خوابگاه های متاهلی در نظر داریم ولی هنوز هیچ کدام قطعی نشده است.

۰ ratings0/5