سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – مدیر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه علم و صنعت گفت: محوریت همکاری های دانشگاه علم و صنعت با آلمان راه اندازی دانشگاه مشترک برای افزایش تعاملات بین دو کشور است.

 

هادی شهریار شاه‌حسینی مدیر همکاری‌های بین ‌المللی دانشگاه علم و صنعت  در گفت و گو با

خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص همکاری دانشگاه علم و صنعت  ایران با کشور آلمان گفت: این موضوع به ۸ ماه پیش برمی گردد، البته یک سال و نیم پیش دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان دانشگاهی که به طور معمول با همه دانشگاه ارتباط برقرار می کند با آلمان هم ارتباط را داشت. همچنین هیئت های آلمانی به این دانشگاه  هم می آمدند و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ما نیز با آنها در تعامل بودند.
وی افزود: به واسطه میزان فعالیتی که دانشگاه علم و صنعت دارد، وزارت علوم به این نتیجه رسید که با توجه به سوابق موجود، این دانشگاه نقطه اتصال با آلمان باشد. به علاوه از لحاظ مدیریتی عهده دار تعاملات و بازدیدهای موسسات علمی و تحقیقاتی آلمان بر عهده دانشگاه علم و صنعت گذاشته شد.
شاه حسینی با اشاره به این موضوع که همکاری با آلمان در مرحله مقدماتی است در خصوص محوریت آن بیان کرد: محوریت همکاری با آلمان براساس راه اندازی یک دانشگاه مشترک بین ایران و آلمان برای انجام  افزایش تعاملات است.
مدیر همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: این دانشگاه قرار است مرکز تعاملات بین الملل بین ایران و آلمان را تنظیم کند و نیز سایر دانشگاه ها را هم به آلمان متصل کند.
وی  درباره نقش دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد: دانشگاه علم و صنعت ایران نقش تسهیل کننده روابط و تعاملات با آلمان را دارد و لازم به گفتن است که همکاری ها بین دو کشور ادامه دارد.
شاه حسینی با اشاره به مشخص نبودن محل قرار گیری دانشگاه مشترک تاکنون یادآور شد: وزارت علوم برای سایر دانشگاه ها هم نقش هایی در نظر گرفته است که در حوزه های تعیین شده با کشورهای مشخص به تعامل بپردازند.