1463577746266_1E8A7520.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از مرکز تحقیقات طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) بازدید کرد و در جریان تحقیقات این شرکت در زمینه طراحی و ساخت موتور خودرو قرار گرفت.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد فرهادی در جمع مدیران و رؤسای بخش‌های مرکز تحقیقات، طراحی و تولید موتور ایران خودرو، این مرکز را از نمونه‌ها و الگوهای عالی ارتباط صنعت و دانشگاه و کاربردی شدن علوم و در راستای اجرایی شدن و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی مبتنی بر دانش یاد کرد.

وی افزود: برنامه وزارت علوم افزایش زمینه‌های همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه است و در همین راستا امکان استفاده از فرصت مطالعاتی داخل به مدت ۶ تا ۹ ماه را برای دانشجویان دکتری فراهم کرده‌ایم و با انعقاد تفاهم نامه ای که با وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفت، دانش آموختگان مقطع دکترا و اعضای هیات علمی می توانند تحصیلات خود را در دوره پسا دکترا در بخش صنعت ادامه دهند.

دکتر فرهادی اظهار کرد: صنعت خودرو به عنوان یک صنعت پویا، کاربردی و مورد نیاز مردم، برای پیشرفت، بهینه سازی و استفاده از دانش روز نیازمند همکاری با دانشگاه‌های کشور است و دانشگاه‌های کشور نیز برای کاربردی کردن دانش و انجام مسؤولیت در قبال جامعه نیازمند همکاری با صنعت خودرو هستند.

در ادامه، مهندس محمد زالی عضو هیات مدیره و مدیر عامل مرکز تحقیقات، طراحی و تولید موتور ایران خودرو گفت: این شرکت از ابتدای تاسیس خود اهداف خود را در راستای افزایش همکاری بیشتر با دانشگاه‌ها تعریف کرده و با ایجاد رشته موتور در برخی دانشگاه‌ها، استفاده از نخبگان دانشگاهی و تاسیس شرکت دانش بنیان به این همکاری استمرار بخشیده است.

وی افزود: ایران تنها کشور اسلامی است که خودروی ملی طراحی کرده است و این نشان دهنده پتانسیل بالای این صنعت برای رسیدن به اهداف کلان و استراتژیک است و قطعا همکاری نهادینه شده صنعت خودرو و دانشگاه‌ها می تواند به شکوفایی بیشتر این صنعت مهم کشور کمک کند.

مهندس زالی طراحی و ساخت سامانه عیب یاب خودروهای یورو۴، طراحی موتور ملی دیزل سواری، موتور ملی “ای. اف .سون”، ” ای .اف .سون” پایه گاز سوز، و “ای .اف .فور” را از جمله دستاوردهای مرکز تحقیقات، طراحی و تولید موتور ایران خودرو اعلام کرد.

وی افزود: مرکز تحقیقات، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) در قالب یک طرح کلان ملی موفق شد اولین خودروی رانای هیبریدی را طراحی کرده و بسازد و تحویل کارفرما دهد که این خودرو با نیروی برق کار می کند و در صورت شارژ کامل باتری تا مسافت ۸۵ کیلومتر حرکت می کند. همچنین در این خودرو موتور بنزینی طوری طراحی شده است که از این موتور تنها برای شارژ باتری استفاده می شود و برای حرکت خودرو کاربردی ندارد، لذا آلایندگی ندارد.

بر اساس اعلام سایت وزارت علوم، وزیر علوم از بخش‌های مختلف مرکز تحقیقات، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) از جمله آزمایشگاه خودرو، آزمایشگاه سوخت و احتراق، آزمایشگاه موتور و آزمایشگاه اندازه گیری بازدید کرد.