سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران-ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برنامه این وزارتخانه افزایش زمینه های همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه است و در همین راستا امکان استفاده از فرصت مطالعاتی داخل به مدت ۶ تا ۹ ماه را برای دانشجویان دکتری فراهم شده است.

پی اچ دی آزمون : به گزارش ایرنا، محمد فرهادی روز سه شنبه در بازدید از مرکز تحقیقات، طراحی و تولید موتور ایران خودرو(ایپکو) طراحی و تولید موتور ایران خودرو، این مرکز را از نمونه ها و الگوهای عالی ارتباط صنعت و دانشگاه و کاربردی شدن علوم و در راستای اجرایی شدن و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی مبتنی بر دانش یاد کرد.
وی با تاکید بر افزایش زمینه های همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه، اظهار داشت: با انعقاد تفاهم نامه ای که با وزارت صنعت ، معدن و تجارت صورت گرفت، دانش آموختگان مقطع دکترا و اعضای هیئت علمی می توانند تحصیلات خودرا در دوره پسا دکترا در بخش صنعت ادامه دهند.
فرهادی افزود: صنعت خودرو به عنوان یک صنعت پویا، کاربردی و مورد نیاز مردم، برای پیشرفت، بهینه سازی و استفاده از دانش روز نیازمند همکاری با دانشگاه های کشور است و مراکز علمی کشور نیز برای کاربردی کردن دانش و انجام مسئولیت در قبال جامعه نیازمند همکاری با صنعت خودرو هستند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، فرهادی ازبخش های مختلف مرکز تحقیقات، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) از جمله آزمایشگاه خودرو، آزمایشگاه سوخت و احتراق ، آزمایشگاه موتور و آزمایشگاه اندازه گیری بازدید کرد.