IMAGE-1.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  با هماهنگی‌های صورت گرفته بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و گمرک جمهوری اسلامی ایران، از این پس شرکتهای دانش بنیان می توانند از مجوز ورود موقت کالا برای پردازش استفاده کنند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، سیدمحمد صاحبکار، سرپرست امور شرکتها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با گمرک جمهوری اسلامی ایران برای اعطای مجوز ورود موقت برای پردازش کالاهای وارداتی به شرکتهای دانش بنیان گفت: شرکتهای دانش بنیان می توانند در راستای تولید کالاهای دانش بنیان صادراتی خود، از مجوز ورود موقت برای پردازش استفاده کنند. با استفاده از این مجوز، مواد اولیه، کالاها و قطعاتی که با هدف تولید محصولات دانش بنیان صادراتی در شرکتهای دانش بنیان وارد می‌شوند، از پرداخت حقوق ورودی معاف خواهند بود.

دبیر کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش‌بنیان افزود: درخواست‌های شرکتهای دانش‌بنیان برای صدور این مجوز، باید به دبیرخانه کارگروه ارزیابی شرکتهای دانش بنیان در معاونت علمی و فناوری ارسال شود که پس از انجام ارزیابی‌های لازم و تطبیق با زیرساخت‌های شرکت و ظرفیت تولید آن، نتیجه به گمرک منعکس می‌شود.

صاحبکار اضافه کرد: علاوه بر مدارک درخواستی مربوط به کالاهای وارداتی برای پردازش، اطلاعات و مستندات مربوط به کالای نهایی که شرکت‌ها قصد صادرات آن را دارند نیز باید به دبیرخانه کارگروه در معاونت علمی و فناوری ارسال شود تا اقلام وارداتی موردنظر، با فعالیتهای دانش بنیان شرکت تطبیق داده شود.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری گفت: درخواست شرکتها برای استفاده از این مجوز حتما باید با ظرفیت تولید و توانایی شرکت متناسب باشد و توانایی صادرات پس از پردازش نیز محرز باشد. در غیر این صورت امکان استفاده از این مجوز برای شرکت های دانش بنیان وجود نخواهد داشت.

سرپرست امور شرکتهای دانش‌بنیان به مرکز اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: توصیه می‌شود این اطلاعات و مستندات، قبل از ورود کالا به کشور و تنظیم اظهارنامه گمرکی برای دبیرخانه کارگروه ارسال شود تا از معطل شدن کالای شرکت در گمرک ها جلوگیری شود.

بر اساس این گزارش، اطلاعات تکمیلی در سامانه www.daneshbonyan.ir ذیل بخش معافیت های گمرکی (بخش ورود موقت) قرار دارد.

۰ ratings0/5