A0606992.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  پایگاه ثبت پایان نامه های کشور در سال گذشته بیش از ۶۶ هزار پایان‌نامه به ثبت رسانده که بیشترین پایان نامه های ثبت و تائید شده مربوط به گروه علوم انسانی است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، از ابتدا تا پایان سال ۹۴، تعداد ۶۶ هزار و ۶۲۶ پایان‌نامه، در پایگاه ثبت اطلاعات پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی کشور در وب‌سایت ایرانداک به ثبت رسیده است که نسبت به سال قبل از آن، ۲۲ درصد رشد داشته است.

از این میزان بیش از ۴۷ هزار پایان نامه توسط دانشگاه‌ها تائید شده است.

با افزوده شدن بیش از ۶۶ هزار پایان‌نامه در سال ۹۴، تعداد پایان نامه های ثبت شده در پایگاه ثبت ایرانداک، به بیش از ۲۷۳ هزار و ۹۴۸ عنوان پایان‌نامه رسید.

در میان پایان نامه های تائید شده توسط دانشگاه‌ها، بیش از ۴۳ هزار پایان‌نامه مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع دکتری بوده است.

بر اساس اعلام روابط‌ عمومی پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، در این بازه زمانی، بیشترین پایان‌نامه‌های ثبت و تائید شده در پایگاه ثبت پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی مربوط به گروه علوم انسانی با ۲۰ هزار و ۳۰۷ رکورد بوده و پس از آن به ترتیب گروه فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و علوم پزشکی قرار دارند.

در سال ۱۳۹۴، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز، دانشگاه تبریز، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه علامه طباطبایی و دانشگاه پیام نور استان تهران به ترتیب بیشترین آمار را در بین دانشگاه‌های کشور در تائید پایان‌نامه به خود اختصاص داده‌اند.