1414499330737_222222.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه یزد با بیان این که دانشگاهیان کمتر از دانش متخصصانی که در بیرون از دانشگاه‌ها وجود دارد استفاده کرده‌اند، اظهار کرد: دانش صرفاً مسائل تئوریک و محدود به تحصیلات عالی نیست، بلکه شامل تجربیات نیز هست.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، دکتر “محمدصالح اولیاء” در آیین افتتاح اولین همایش ملی معماری فضاهای دانشگاهی که در این دانشگاه به مدت دو روز برگزار می‌شود، گفت: متاسفانه در بسیاری از برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات از تخصص‌های مختلفی که در دانشگاه‌ها وجود دارد از جمله معماری و شهرسازی، کشاورزی، مدیریت، اقتصاد، فرهنگ و علوم انسانی، کمتر استفاده شده است.

وی با اشاره به ذهنیتی که در جامعه وجود دارد مبنی بر این که دانش دانشگاهیان بهتر از دیگران است، تصریح کرد: متاسفانه ما دانشگاهیان کمتر از دانش متخصصانی که در بیرون از دانشگاه‌ها وجود دارد استفاده کرده‌ایم.

وی ادامه داد: در بحث معماری، یک دانش حرفه‌ای داریم که این دانش متفاوت از دانشی است که در دانشگاه‌ها تدریس می‌شود و قطعاً این دانش، بسیار ارزشمند است و می‌تواند راه‌گشا باشد.

وی افزود: دانش صرفاً مسائل تئوریک و محدود به تحصیلات عالی نیست، بلکه شامل تجربیات نیز هست.

رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش با اشاره به این که دانشگاه یزد در زمره اولین دانشگاه‌های دارای طرح جامع در کشور است، انتخاب شهر و دانشگاه یزد را برای برگزاری اولین همایش معماری فضاهای دانشگاهی انتخاب مناسب و هوشمندانه‌ای توصیف کرد.

اولیاء با بیان این که این همایش می‌تواند فرصتی باشد برای استفاده از تمام ظرفیت‌های علمی موجود در طراحی فضاهای دانشگاه‌ها، افزود: پشت این طراحی، یک فکر منسجم وجود دارد که با توجه به سابقه دانشگاه سعی شده بر اساس طرح جامع، متناسب با اقلیم یزد طراحی شود.

وی همچنین با اشاره به تغییراتی که در حوزه آموزش عالی ایجاد شده است، گفت: یکی از مباحثی که در این همایش مطرح خواهد شد، بحث دانشگاه‌های کارآفرین است که آیا معماری این فضاها تغییر خواهد کرد یانه؟

رئیس دانشگاه یزد در پایان نیز ابراز امیدواری کرد که با برگزاری این همایش بتوانیم متناسب با نیازهای آینده در طراحی فضاها اقدامات اساسی انجام دهیم.

برچسب ها :