1455348711495_r_65_151114160428.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  بیست و چهارمین کنفرانس ملی مهندسی برق ایران، با حضور صاحبنظران، اساتید و دانشجویان رشته‌های مهندسی در دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز آغاز به‌کار کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار علمی ایسنا منطقه فارس، دکتر ابراهیم فرجاه، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز، سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت در حاشیه آغاز به‌کار بیست و چهارمین کنفرانس ملی مهندسی برق، گفت: این کنفرانس ملی به مدت ۳ روز و تا روز ۲۳ اردیبهشت ماه در شیراز ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: در این کنفرانس، مهندسان برق و متخصصان این حوزه از دانشگاه‌ها، سازمان‌ها و صنایع مختلف از سراسر کشور و برخی کشورهای جهان به تبادل آخرین یافته‌های علمی در زمینه مهندسی برق، کامپیوتر و مهندسی پزشکی خواهند پرداخت.

دبیر اجرایی بیست و چهارمین کنفرانس مهندسی برق ایران، ارائه مقاله، برگزاری جلسات و کارگاه‌های آموزشی و برپایی نمایشگاه را از بخش‌های مختلف این کنفرانس عنوان و خاطرنشان کرد: خلاصه مقالات برگزیده در ویژه‌نامه مجله علوم و تکنولوژی ایران منتشر خواهد شد.

دکتر علی‌رضا خیاطیان، رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز نیز گفت: این بزرگترین رویداد علمی در حوزه برق و کامپیوتر است.

خیاطیان افزود: این کنفرانس بین‌المللی در گرایش‌های مخابرات، برق قدرت، الکترونیک و پزشکی و با حمایت سازمان نظام مهندسی استان فارس و مرکز علمی کتابخانه و صنایع‌الکترونیک شیراز برگزار می‌شود.

رییس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز گفت: در این همایش علمی تخصصی از میان تعداد ۶۰۴ مقاله پذیرفته شده، تعدادی به صورت سخنرانی و پوستر ارائه می‌شود.

خیاطیان با بیان اینکه دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز هم اکنون ۵۵ عضو هیات علمی دارد و جزء ۱۳ دانشکده برتر کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: این دانشکده موفق به انعقاد قراردادهایی با صنایع الکترونیک، پالایشگاه‌ها، برق منطقه‌ای و وزرات دفاع برای اجرای طرح‌های ملی شده است.