New Image1.JPG

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: در بهمن ماه سال گذشته بالغ بر ۴۰۰۰ نفر در بهمن ماه پذیرش جدید داشته‌ایم و خوشبختانه با رشد خوبی نسبت به سال گذشته مواجه بوده‎ایم.

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، دکتر سعید محمدزاده در جمع خبرنگاران بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان دارای حدود ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ مدرس است که با توجه به سامانه موجود در دانشگاه، این اساتید در حال افزایش یا پالایش هستند.

وی با بیان اینکه تقریباً ۲۳۰۰ مدرس فعال در دانشگاه علمی کاربردی استان مشغول فعالیت‌هستند، افزود: در هر ترم حدود ۹۸۰ نفر از این مدرسان به تدریس در واحد ها می‌پردازند.

محمدزاده تعداد مراکز علمی کاربردی در سطح استان لرستان را ۳۲ مرکز عنوان کرد و افزود: این مراکز در رشته‌های مختلف صنعت، کشاورزی، فرهنگ، خدمات اجتماعی و هنر به خدمت‌رسانی مشغول هستند.

وی رشته‌های تحصیلی این دانشگاه را ۱۸۰ رشته در مقطع کارشناسی و کاردانی عنوان کرد و افزود: برای مقطع کارشناسی ارشد با توجه به اینکه بحث اقتصاد مقاومتی و کاربردی کردن رشته‌ها در دانشگاه‌ها وجود دارد باید شروط خاصی باشد تا در این مقطع دانشجو بگیریم.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: رشته‌های این مراکز محدود شده و به هیچ وجه رشته جدید به آنها داده نمی‌شود، همچنین آنها تمدیدی برخی از رشته‌ها در پذیرش بهمن ماه را نداشتند.

وی تصریح کرد: اگر رشته‌ای ارائه می‌شود با حساسیت خاصی ابتدا پتانسیل توسط متخصصین همان رشته سنجیده می‌شود و بعد به آن مجوز می‌دهند. لذا ساز و کار خاصی در این زمینه وجود دارد. فعلاً برخی از مراکز به حد تعطیلی نرسیده‌اند.

۰ ratings0/5