طلاب سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون پژوهشی حوزه علمیه استان تهران از راه اندازی کانون های علمی در مدارس این حوزه خبر داد و گفت: امیدواریم این کانون ها از مهرماه امسال در مدارس این حوزه عملیاتی شود.

حجت الاسلام اصغر سهرابی درگفتگو با خبرنگار مهر گفت: هدف از راه اندازی کانون های علمی در مدارس حوزه علمیه استان تهران این است که فعالیت های پژوهشی طلاب افزایش یابد.

وی افزود: برنامه داریم در این کانون ها طلابی را که از نخبگی علمی برخوردارند دور هم جمع کنیم و این افراد در حوزه های مختلف دانشی و مسئله محوری بحث و تبادل نظر و پژوهش کنند.

معاون پژوهشی حوزه علمیه استان تهران خاطرنشان کرد: این کانون ها به عنوان یک نهاد علمی خودجوش در مدارس این حوزه تشکیل می شوند و ما نیز در حوزه علمیه استان تهران به این کانون ها رسمیت می دهیم.

سهرابی عنوان کرد: حوزه علمیه استان تهران از فعالیت های کانون های علمی به صورت محتوایی و مالی پشتیبانی خواهد کرد.

وی گفت: مقدمات راه اندازی و تشکیل این کانون ها در جلسه آینده معاونان پژوهشی مدارس حوزه علمیه استان تهران بررسی خواهد شد و این برنامه از مهرماه امسال در مدارس اجرا خواهد شد.

معاون پژوهشی حوزه علمیه استان تهران تصریح کرد: برای تبیین این موضوع تیم های مشاوره علمی به مدارس اعزام خواهد شد و این افراد به صورت عمومی و خصوصی به طلاب علاقه مند به حضور در کانون های علمی مشاوره خواهند داد.

سهرابی تاکید کرد: پس از اجرا و پیگیری تشکیل کانون های علمی در مدارس حوزه علمیه استان تهران آیین نامه این کانون ها به مدارس ابلاغ خواهد شد تا براین اساس آیین نامه این برنامه کاملا کاربردی باشد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از تدوین آیین نامه برای این کانون ها انضباط بخشی به فعالیت ها خواهد بود.

۰ ratings0/5