35-92.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان گفت: در سال ۹۳ حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر-دوره در مراکز آموزشی جهاددانشگاهی ثبت نام کردند که این تعداد در سال ۹۴ با ۷۰ درصد رشد به حدود ۳۰ هزار نفر-دوره رسید.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، احمد مکاری در مراسم پاسداشت مقام معلم که به همت جهاد دانشگاهی واحد اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: تا سال گذشته چهار مرکز آموزشی در مجموعه جهاد دانشگاهی وجود داشت که در سال ۹۴ یک واحد آموزشی به این تعداد اضافه شد و هم‌چنین در سال ۹۵ نیز یک مرکز دیگر به این تعداد اضافه خواهد شد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان خاطرنشان کرد: ۹ گروه آموزشی با ۱۱۰ عنوان دوره در مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان فعالیت می‌کنند. ۶۰ درصد گروه‌های آموزشی جهاد گروه زبان انگلیسی و باقی گروه‌های دیگر آموزشی هستند.

مکاری اضافه کرد: سال گذشته تجهیز، بازسازی و رنگ آمیزی مراکز آموزشی با هزینه‌ای حدود ۲۰۰ میلیون تومان انجام شد.

وی اظهار کرد: در سال ۸۴ رتبه جهاد دانشگاهی واحد اصفهان در کشور با ۸۰۰ نفر-دوره ۲۵ بود، اما در سال ۹۴، به رتبه سوم کشور رسید. این موضوع نشان از تلاش و همت مدرسین و کارکنان معاونت آموزشی در سال‌های گذشته است.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان افزود: گسترش آموزش‌های کوتاه مدت در چند سال اخیر نشان از اقبال جامعه به این سمت دارد. سرمایه‌های فرهنگی، اجتماعی و … در اختیار مدرسین قرار دارد، مدرسین با رفتارهای غلط نباید باعث فرار و مهاجرت سرمایه‌های انسانی از کشور شوند. مدرسین باید مراقب این موضوع در ارتباط با فراگیران باشند.

مکاری گفت: سعی کنیم مبلغ این موضوع نباشیم که موجب عقب ماندگی و فرار سرمایه‌های انسانی از کشور نشویم.

همچنین منتخب مردم اصفهان در دوره دهم مجلس شورای اسلامی گفت: معلمان نقش بسزایی در تربیت نسل‌های آینده دارند. معلمان باید به روز باشند و از علوم عقب نمانند. روش‌های تدریس در حال تغییر است و معلمان باید خود را مجهز به این روش‌ها کنند.

حیدرعلی عابدی با انتقاد از وضعیت مدرک گرایی در کشور، افزود: مدرسین باید سعی کنند تا افراد را توانمند تربیت کنند که در جهاد دانشگاهی و دانشگاه‌های علوم پزشکی این مهم انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: اگر توانمندسازی در آموزش وجود داشته باشد آنگاه تاثیرگذار خواهد بود و موفقیت حاصل خواهد شد. معلمان نمی‌توانند نسبت به مسایل سیاسی، کشف حقیقت و مسایل اجتماعی بی تفاوت باشند.

۰ ratings0/5