دانشگاه امیرکبیر سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به فعالیت های علمی و آموزشی این دانشگاه در حوزه مهندسی دریا گفت: رویکرد ما کمک به صنعت کشتی سازی و دریا است.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، سیداحمد معتمدی در نشست بررسی فرصت ها و چالش های صنایع دریایی گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر اولین دانشگاه کشور بود که اقدام به راه اندازی دانشکده مهندسی کشتی سازی کرد.

وی افزود: دانشکده کشتی سازی این دانشگاه در سال ۶۵ راه اندازی شد که ابتدا تنها به موضوع کشتی سازی می پرداخت اما اکنون این دانشکده تبدیل به پردیس دانشگاهی شده است و بسیاری از رشته های مرتبط با حوزه مهندسی دریا را دارد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: دانشکده کشتی سازی این دانشگاه در شهر بندرعباس راه اندازی شده است که هدف از راه اندازی آن در کنار دریا این است که فارغ التحصیلان این واحد دانشگاهی بتوانند در مشاغل مرتبط با این حوزه فعالیت کنند.

معتمدی با بیان اینکه دانشکده کشتی سازی این دانشگاه ارتباط خوبی با صنایع دارد، گفت: باید دیگر دانشکده های دانشگاه نیز این روند را دنبال کنند.

وی عنوان کرد: دانشگاه ها باید در جهت حل مشکل صنعت گام بردارند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: رویکرد ما حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم در بخش صنایع دریایی است و تاکید داریم که فعالیت دانشکده این دانشگاه در شهر بندرعباس در خدمت این صنعت باشد.

معتمدی اضافه کرد: در دانشکده کشتی سازی این دانشگاه آموزش های تخصصی مورد نیاز داخل کشور را دنبال می کنیم و در این راستا با دانشگاه های مهم و معتبر دنیا قراردادهای مختلفی منعقد کرده ایم.

وی گفت: در این دانشگاه باید بتوانیم مشکلات صنایع دریایی و کشتی سازی را رفع کنیم.