1456928208461_oil-spill.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رییس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از زیست پالایی لکه‌های نفتی منابع آبی و خاکی استان خوزستان در سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، علی‌محمد لطیفی با اعلام این خبر اظهار کرد: یکی از اولویت‌های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال جدید زیست‌پالایی خاک است که برای اجرایی شدن آن برنامه‌های متنوعی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سال گذشته کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی بر روی بحث زیست پالایی خاک تمرکز زیادی داشت که این زیست پالایی‌ها بیشتر در حوزه آلودگی‌های نفتی و فلزات سنگین بود.

به گفته لطیفی، برای رفع آلودگی‌های نفتی و فلزات سنگین از سطح خاک با شرکت‌های زیادی مذاکره داشته و آنها را مدیریت کرده‌ایم که در این زمینه طرح‌های مختلفی نیز از این شرکت‌ها دریافت کرده‌ایم و در حال بررسی آنها هستیم.

وی تصریح کرد: رفع آلودگی‌های نفتی در کشور ضروری است و به دلیل همین اهمیت بالا، ستاد توسعه زیست فناوری به صورت مشخص در کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی این موضوع را پیگیری می‌کند و در حال عقد قرارداد با برخی شرکت‌هایی است که طرح‌های خوبی در این زمینه ارائه کرده‌اند.

رییس کارگروه محیط زیست ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان خوزستان یکی از استان‌های آلوده کشور در زمینه آلودگی‌های نفتی و فلزات سنگین است، در اولویت پاکسازی قرار گرفته و امسال این زیست‌پالایی‌ها در خوزستان آغاز خواهد شد.

۰ ratings0/5