سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اگرچه وجود شپش در دانشگاه علم و صنعت رفع شده است اما مسئولین این دانشگاه نگران انتقال بیماری از حیوانات خانگی مانند گربه به دانشگاهیان هستند.

دکتر محمدباقر دکامی مدیر روابط عمومی علم و صنعت در خصوص وجود شپش در خوابگاه‌‌های دخترانه این دانشگاه در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: این خبر در حال حاضر شایعه‌ای بیش نیست و مربوط به پاییز ۹۴ است که شپشی در یک اتاق خوابگاه وجود داشته است که توسط یک دانشجوی خارجی به خوابگاه آورده شده بود.
وی ادامه داد: دانشگاه پس از فهمیدن موضوع بلوک موردنظر را تعطیل و ۱۰ روز تعطیلی برای خوابگاه در نظر گرفته است تا سم‌زدایی و پاکسازی در خوابگاه انجام پذیرد.
دکامی تصریح کرد: پس از انجام پروژه پاکسازی بروشورهایی در سطح دانشگاه برای افزایش آگاهی در زمینه بهداشت دانشجویان توزیع شد.
وی عنوان کرد: در حال حاضر وجود حیوانات خانگی مانند گربه در محیط دانشگاه موجب بروز حساسیت شده است. چون این حیوانات با افراد در دانشگاه در تماس هستند و ما برای پیشگیری و جلوگیری از انتقال بیماری از حیوانات تصمیم به جمع‌آوری آنها گرفتیم.
وی در پایان یادآور شد: در خوابگاه‌ها به دلیل وجود شیشه‌های مات و پرده‌های ضخیم به علت مشرف بودن به ساختمان‌های مجاور نور کافی وجود ندارد و همان طور که می دانید نور خورشید تا حدودی میکروب‌ها را می کشد در صورتی که خوابگاه به دلیل شرایط خاص خود از نور محروم است.