32-238.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  قائم مقام رئیس دانشگاه شیراز گفت: گروه اقتصاد مقاومتی از سال گذشته در این دانشگاه راه‌اندازی شد و در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، برنامه‌هایی برای تقویت و فعالیت‌های موثر این گروه در نظر داریم.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، دکتر سید علی‌اکبر صفوی، افزود: همه فعالیت‌های اجرایی، ساختمان‌سازی و عملکردها را شاخص‌بندی کرده و به نوعی استانداردسازی ارزش‌گذاری را انجام دادیم. به این ترتیب موفق شدیم حدود ۴۰۰ مترمربع فضای جدید در دانشگاه ایجاد و رقمی حدود ۶۰۰ میلیون تومان صرفه‌جویی اقتصادی کنیم.

وی با یادآوری اینکه شعار دوره جدید مدیریتی دانشگاه شیراز، «تقویت جایگاه علمی دانشگاه و خدمت‌رسانی به جامعه» بوده است، افزود: در بعد خدمت‌رسانی به جامعه آمار قراردادهای منعقد شده با سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف طی دو سال، چهار برابر شده است.

صفوی اضافه کرد: در راستای استفاده از فضاهای دانشگاه و فعالیت‌های مشارکتی مرتبط با آن و در ارتباط با خدمت‌رسانی به شهر و دستگاه‌ها برنامه‌هایی را مد نظر داشته و داریم.

وی گفت: طی سه ماه آینده مراکز خدمات مشاوره‌ای دانشگاه شیراز را که دائما و مستقیما بتوانند کانون ارتباط متخصصین شهر و ارائه خدمات بهتر دانشگاه به شهر باشند، راه‌اندازی خواهند شد.

صفوی، دانشگاه را بستر فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان دانست و گفت: دانشگاه شیراز شاید تنها دانشگاهی باشد که عمده فعالیت استادانش باید متمرکز بر دانشگاه باشد و هرگونه فعالیت و همکاری با بیرون دانشگاه باید با هماهنگی دانشگاه عملیاتی شود.

قائم مقام دانشگاه شیراز با بیان اینکه هر فعالیتی باید از کانال دانشگاه و با مجوز انجام شود، گفت: علی‌رغم این موضوع، اساتید دانشگاه برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان ترغیب شده و تاکنون ۱۰ تا ۱۵ شرکت راه‌اندازی شده است.

صفوی همچنین گفت: مراکز شتاب‌دهی و کمک به خلاقیت و نوآوری دانشگاه با جدیت و قوت دنبال می‌شود و امیدواریم طی چند ماه آینده خبرهای خوبی در این زمینه داشته باشیم.