1429103115193_Mona Hoobehfekr (22 of 33).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  وزیر علوم در بازدید از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله و آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله بر استفاده کشور از ظرفیت‌های بالای این پژوهشگاه بین‌­المللی تاکید کرد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس پژوهشی ایسنا، دکتر محمد فرهادی در بازدید از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله و آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله در دست احداث، در جریان فعالیتهای پژ‍وهشی و تحقیقاتی این مرکز قرار گرفت.

وزیر علوم طی این بازدید در جمع مدیران و محققان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با اشاره به امکانات، توانایی‌ها و ظرفیت‌های علمی آن اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی کشور باید از دانش بالای پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در تاسیس و استحکام تاسیسات زیربنایی و مهم خود استفاده کنند و خطرپذیری خود را در مقابل زلزله کاهش دهند.

وی افزود: پژوهشگاه بین‌­المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله با داشتن پژوهشکده‌های مختلف، آزمایشگاه‌های مجهز و ایجاد رشته‌های مختلف تحصیلات تکمیلی می‌تواند به عنوان یک مرکز تحقیقی مهم در منطقه ایفای نقش کند.

در ادامه این نشست، دکتر جعفری رییس پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله از امکانات و طرح‌های مهم این پ‍ژوهشگاه گزارشی ارائه کرد، سپس وزیر علوم و هیات همراه از بخش‌های مختلف این پژوهشگاه و آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله بازدید کردند.

بر اساس این گزارش، آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله از مجهزترین و مهم‌ترین مراکز آزمایشی زلزله در جهان است که در منطقه سوهانک در حال احداث است و از یک مجتمع آزمایشگاهی با زیربنای ۸۰۰۰ متر مربع و یک بخش اداری پشتیبانی با زیر بنای ۱۲۰۰۰ مترمربع تشکیل شده است.

دکتر وحید احمدی معاون پژ‍وهش و فناوری وزیر علوم و دکتر محسن شریفی مدیرکل سیاستگذاری پژوهشی وزارت علوم، دکتر فرهادی را در بازدید از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله همراهی می‌کردند.