1459839859994_Untitled.jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  چهارمین کنفرانس بین‌المللی «مهندسی قابلیت اطمینان»، ۱۳ تا ۱۵ اردیبهشت ماه امسال با حضور استاد برجسته دانشگاه کالیفرنیا به میزبانی دانشگاه صنعتی سهند و در شهر تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از سرویس علمی ایسنا، عارف‌الدین فراهانی، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی هسته‌ای گرایش راکتور واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان داور چهارمین کنفرانس بین‌المللی «مهندسی قابلیت اطمینان» (IREC2016) انتخاب شد.

فراهانی در ارتباط با این کنفرانس گفت: چهارمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی قابلیت‌اطمینان، زمینه‌های مدیریت ریسک، قابلیت‌اطمینان، ایمنی، تحلیل خرابی و موضوعات مربوط به آنها را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری در اسفند ماه سال ۹۴ با خبرگان رهبری، افزود: در این دیدار ایشان بر نیازهای اساسی کشور که در صدر آنها نیاز به پیشرفت علمی کشور قرار دارد، تأکید ویژه‌ای داشته‌اند. این امر اهمیت این کنفرانس بین‌المللی را که به صورت دو سالانه برگزار می‌شود و بستر مناسبی برای بحث و تبادل نظر علمی در زمینه تئوری و کاربرد در بازه وسیعی از حوزه‌های مهندسی، صنایع، ایمنی و امور مرتبط با جامعه‌ را فراهم می‌کند.

فراهانی ادامه داد: انجمن ایمنی و قابلیت اطمینان اروپا (ESRA)، سازمان هوا و فضای ایران، سازمان انرژی اتمی ایران، پژوهشکده هوا و فضا، انجمن مهندسین مکانیک ایران و دانشگاه‌های صنعتی شریف و امیرکبیر از جمله حامیان این دوره از کنفرانس هستند.

بر اساس این گزارش، مقاله این دانش‌آموخته واحد علوم و تحقیقات با عنوان “Sensitivity Analysis for Thermo-hydraulics Model of the Primary Loop for a Westinghouse Type PWR” نیز پذیرفته شده است.

در این کنفرانس، پروفسور علی مصلح، رییس افتخاری چهارمین کنفرانس بین‌المللی مهندسی قابلیت اطمینان و استاد برجسته دارای کرسی اِوِلین نایت در مهندسی در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس (UCLA) حضور خواهد داشت. وی پیش از آن دارای کرسی استاد برجسته نیکول جِی کیم در مهندسی و رییس مرکز ریسک و قابلیت اطمینان در دانشگاه مریلند آمریکا بود. پروفسور مصلح در سال ۲۰۱۰ در آکادمی ملی مهندسی آمریکا انتخاب شد و عضو برجسته انجمن تحلیل ریسک، انجمن هسته‌ای آمریکا و دارای جوایز و افتخارات متعدد علمی است. همچنین پروفسور انریکو زیو از دانشگاه پلی تکنیک میلان ایتالیا و اکول سنترال پاریس، دکتر علیرضا احمدی و دکتر سید هادی حسینی از اساتید دانشگاه Lulea سوئد در این کنفرانس حضور خواهند داشت.