سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  جلسه نقد و بررسی مجموعه سه جلدی «تاریخ بنادر و دریانوردی ایران» به همراه جشن تجلیل از مولفین روز دوشنبه هفته جاری در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار می شود.

پی اچ دی آزمون : ببه گزارش روز یکشنبه خبرنگار ایرنا، این جلسه به همت کانون مطالعات بینارشته ای دانشگاه تهران ساعت ۱۴ با حضور اندیشمندان و فرهیختگان در تالار استاد محمد ابراهیم باستانی پاریزی برگزارخواهد شد. .
این کتاب سه جلدی برگزیده اول در گروه تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی در نهمین جشنواره بین المللی فارابی در سال ۱۳۹۶ شد و دکتر محمدباقر وثوقی (استاد تمام گروه تاریخ دانشگاه تهران) و دکتر منصور صفت‌گل (استاد تمام گروه تاریخ دانشگاه تهران ) به عنوان مولفان این اثر گرانسنگ، جوایز خود را از ریاست محترم جمهوری دریافت کردند.
این اثر فاخرهمچنین برگزیده نخست سی و پنجمین دوره جایزه جهانی کتاب سال شده است.
این مجموعه ارزشمند گامی مهم در راستای مطالعات راهبردی در حوزه دریایی و دریانوردی در ایران است و نقشه ها و اسناد تاریخی پراهمیتی را منتشر کرده است.
در جلسه نقد و بررسی این مجموعه، دکتر نصرالله صالحی به عنوان منتقد و دکتر صفت‌گل و وثوقی به عنوان مولفان سخنرانی خواهند کرد.