سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران- ایرنا- برجسته ترین رویداد هفته گذشته در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بازگشت دانشجویان ستاره دار سال ۹۶ به دانشگاهها برمی گردد.

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز جمعه خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، وزارت علوم تمام تلاش خود را انجام داد تا دانشجویان محروم از تحصیل به دانشگاه‌ها بازگردند و با توجه به تاکیدات و پیگیری‌های رئیس جمهوری و با بررسی آیین نامه‌ها و ضوابط موجود تمام دانشجویان محروم از تحصیل سال ۹۶ به دانشگاه‌ها برگشتند.
آیین آغاز عملیات اجرای ۱۵۰ طرح آموزشی و پژوهشی مشترک بین‌المللی در سال ۹۶ از دیگر رویدادهای خبری در هفته گذشته است که با حضور منصور غلامی وزیر علوم برگزار شد.
وزیر علوم در این مراسم گفت: کمبود بودجه در انجام پروژه‌های تحقیقاتی و پژوهشی در سطح بین‌الملل حمایت سازمان برنامه و بودجه را نیاز دارد و با توجه به ظرفیت دانشگاهها و مراکز علمی کشور برنامه همکاری‌های بین‌المللی یک رویکرد جدید است که ضعف‌هایی هم ممکن است داشته باشد ولی مجریان طرح ها نباید ناامید شوند.
غلامی با بیان اینکه در کار پژوهشی باید مراقب بود و در دفاع از دانشگاه‌ها و جامعه ایران از مطرح کردن نقاط ضعف داخلی چشم پوشید، افزود: وجود یک سیستم واحد برای پیگیری برنامه‌های بین‌المللی در این رهگذر ضروری است و دانشگاه‌ها باید سایر بخش‌های خود را هم غیر از آموزشی و پژوهشی برای بین‌المللی شدن آماده کنند و در سیستم اداری در حوزه آموزش و در روش‌های لازم برای انجام برنامه‌های بین‌المللی هم احتمال دارد نقاط ضعفی بروز کند که ضمن کار آن را تصحیح می کنیم.
وزیر علوم درباره کمبودهای مالی در انجام این پروژه‌ها نیز گفت: این توان را داریم که سازمان برنامه و بودجه را مجاب ‌کنیم تا از ما حمایت کند چرا که دولت، مجلس و سایر نهادها پشتیبان وزارت علوم در اجرای این پروژه ها در سطح بین الملل هستند.

**طرح نشاط اجتماعی در دانشگاه ها تدوین شد
تدوین طرح نشاط اجتماعی در دانشگاهها را باید به فال نیک گرفت و این خبر را منصوره سادات صادقی، مدیرکل جدید دفتر مشاوره و سلامت سازمان دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد.
وی با بیان اینکه دبیرخانه دانشجویان نیز با نیازهای خاص برای افرادی که با اختلالات جنسی روبه‌رو هستند نیز تشکیل خواهد شد، گفت: با توجه به چشم‌اندازهای نظام مشاوره دانشجویی در افق ۱۴۰۴، امیدواریم با توسعه مرکز مشاوره و تمرکز در مشاوران در دانشگاه‌ها، برنامه ها را در جهت سلامت روانی دانشجویان اجرایی کنیم.

**اعضای هیات علمی از قانون منع افزایش حقوق، مستثنی شدند
نمایندگان مجلس ضمن ممنوع کردن هرگونه افزایش حقوق برای مقامات در سال آینده این موضوع را برای اعضای هیات علمی، مستثنی کردند
براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، حقوق و مزایای مستمر کارکنانی که در سال ۹۶ ماهیانه بیش از ۵۰ میلیون ریال است و حقوق و مزایای مستمر مقامات موضوع ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره، روسای دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت و ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و شهرداران مراکز استان‌ها و دریافتی اعضای شوراهای اسلامی شهر مرکز استان‌ها در سال ۹۶ افزایش نمی‌یابد.
وزارت علوم با صدور بیانیه ای از این اقدام نمایندگان مجلس، قدردانی کرد.

** برگزاری آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی
برگزاری آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ دانشگاهها و موسسات آموزش عالی با بیش از ۲۳۴ هزار نفر داوطلب از دیگر رویدادهای این هفته بود.
رقابت داوطلبان دکتری سال ۹۷ از صبح امروز، جمعه در هفت گروه آموزشی در ۲۴۶ کدرشته امتحانی برگزار شد.

۰ ratings0/5
برچسب ها : ,