سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از رونمایی سایت ثبت نام نخبگان دانشگاهی در اوایل اسفند ماه خبر داد.

سایت ثبت نام نخبگان و جذب نخبگان دانشگاهی در دانشگاه آزاد
سایت ثبت نام نخبگان و جذب نخبگان در دانشگاه آزاد

پی اچ دی آزمون : به گزارش روز یکشنبه ایرنا از دانشگاه ازاد، بیژن رنجبر با بیان اینکه سایت «ثبت نام نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی» توسط دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیات موسس و هیات امنا و دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی خواهد شد، گفت: سازوکار این سایت به این صورت است که نخبگان با ثبت نام در آن، در فرآیند جذب باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می گیرند.
وی با اشاره به جزئیات روند ثبت نام و جذب نخبگان در سایت مذکور اظهار داشت: اطلاعات نخبگان دانشجو و جوان از تمامی موسسات آموزش عالی کشور پس از ثبت نام در این سایت، بررسی شده و پس از تایید، این اطلاعات به سازمان مرکزی ارسال می شود و در صورت تایید نهایی، نخبگان به عضویت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی درمی‌آیند.
رنجبر با بیان اینکه شاخصه های لازم برای ثبت نام در سایت «ثبت نام نخبگان در دانشگاه آزاد اسلامی» همان شاخصه های موجود در آیین‌نامه استعدادهای درخشان است، گفت: همچنین نخبگانی که در دیگر دانشگاه ها غیر از دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند، براساس آیین‌نامه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور، جذب می شوند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۱۴ هزار نخبه عضو باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی شده‌اند و روند ثبت نام ادامه خواهد داشت تا از ظرفیت این نخبگان در برنامه های تحقیقاتی، مراکز نوآوری و راه‌اندازی شرکت های نوپا استفاده شود.