شهادت سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – دومین کنگره الگوهای جاودانه، اسوه های صبر با حضور بیش از هزاران نفر از خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان، مسئولان نظامی و سیاسی کشور در واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، على عباسپور رئیس واحد علوم و تحقیقات در دومین کنگره الگوهای جاودانه، اسوه های صبر گفت:  اداى احترام به شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنان وظیفه انکارناپذیر آحاد جامعه است.

وى افزود: امنیت و آرامشی امروز ایران اسلامى در منطقه اى که در آن آشوب و ناامنى بیداد مى کند، ثمره تلاش و فداکارى شهدا و جانبازانى است که در سایه الطاف الهى با نثار جان خود استقلال، عظمت و امنیت این سرزمین را رقم زده اند

رئیس واحد علوم تحقیقات با بیان اینکه پاسداشت از انقلاب و اسلام، انتظار شهدا از ما است، اظهار داشت: فارغ از توجه ویژه به مباحث علمى در مراکز دانشگاهى نظیر واحد علوم و تحقیقات پیاده سازى فرهنگ اسلامى که معتقدم همان حجاب و اخلاق اسلامى است، از جمله وظایف ما دانشگاهیان است.

عباسپور خاطرنشان کرد: یکى از برنامه هایى که به دنبال تحقق آن در واحد علوم و تحقیقات هستیم، نمایش چهره درخشان اسلام ناب محمدى است که در این راه نیازمند همکارى تمامى اساتید، دانشجویان و نخبگان جامعه هستیم.

کرم اله دانشفرد معاون دانشجویى و فرهنگى واحد علوم تحقیقات نیز در این کنگره گفت: آیات متعددى از قرآن کریم بر حیات جاودانه شهدا تاکید دارند و از آنان به عنوان مومنان متعهد که بر سر پیمان خود با خداوند باقى مانده اند، یاد مى کنند.

وی فضاى کشور را به واسطه حضور شهدا، ایثارگران، جانبازان و یادگاران آنان متبرک و معنوى ارزیابى کرد و گفت: این بندگان برگزیده الهى با تأسى از حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س)، با صبر و استقامت در برابر مشکلات، پیام رساى مردانگى و آزادگى را به گوش تاریخ رسانده اند.

معاون دانشجویی و فرهنگی گفت: دو شهید مدافع حرم واحد علوم و تحقیقات به پیروى از دیگر مدافعان اماکن متبرکه به دنبال حفظ و حراست از این مراکز در برابر خطرات گوناگون بودند.

دانشفرد تصریح کرد: این کنگره با هدف گرامى داشت یاد و نام شهدا انقلاب اسلامى، دفاع مقدس و مدافع حرم، تکریم و تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران و معرفى برخى از ویژگى هاى رفتارى و فکرى آنان برگزار شد.

وی تبیین مصداق هاى عینى صبر و ایثار و شهادت را به عنوان دیگر هدف برگزارى این کنگره عنوان کرد و افزود: شناسایى چهره هاى نمونه و عضو خانواده شهدا و ایثارگران، از میان دانشجویان و اساتید دانشگاه ازاد اسلامى و واحد علوم و تحقیقات، دیگر هدف مدنظر این کنگره است.

۰ ratings0/5