باقر لاریجانی سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – معاون آموزشی وزارت بهداشت از برگزاری آزمون دانشنامه های تخصصی و فوق تخصصی به صورت غیر متمرکز خبر داد.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر، دکتر باقر لاریجانی در سومین نشست دبیران هیات های ممتحنه، ارزشیابی و برنامه ریزی رشته های علوم پزشکی، بهداشت و تخصصی با تشریح اقدامات طرح تحول و نوآوری آموزش علوم پزشکی اظهار داشت: با توجه به این بسته ها ماموریت هایی روشنی احصاء و به مناطق آمایشی و دانشگاههای علوم پزشکی کشور واسپاری گردید.

لاریجانی گفت: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران از لحاظ تولیدات علمی در منطقه رتبه اول و در دنیا رتبه زیر ۲۰ را کسب کرده و این موضوع نشان دهنده توان کشور برای کسب مرجعیت علمی در منطقه است.

وی افزود: با توجه به راه اندازی مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی امید داریم این مرکز بتواند تحولات راهبردی آموزش پزشکی را دنبال کند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: به منظور نهادینه کردن بحث تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی محور اصلی جشنواره شهید مطهری سال آینده را این بحث تشکیل می دهد.  

وی با اشاره به اینکه بنا است آزمون بوردهای تخصصی و فوق تخصصی به صورت غیر متمرکز برگزار شود، ترجمه برنامه های درسی (کوریکولومهای) آموزشی را یکی از محورهای مهم بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ذکر کرد و گفت: امیدواریم با همراهی اعضای هیات ممتحنه این کار به خوبی در تمامی رشته ها سامان یابد.

لاریجانی گفت: به منظور تقویت آموزش و پاسخگویی به نیازهای کشور امسال حدود ۱۵۰۰ عضو هیات علمی در بین دانشگاه های علوم پزشکی توزیع شدند.

وی افزود: موضوع اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی شده و در آیین نامه جدید سعی شده حوزه های آموزش، پژوهش و ارائه خدمات با هم دیده شود و از نگاه تک بعدی در ارزیابی اعضای هیات علمی پرهیز شود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: همچنین سعی بر این است که اقدامات برجسته اعضای هیات علمی در کلیه حوزه های دیده شود و قوانین خاص موجب مغفول ماندن تلاش های صورت گرفته نشود.

لاریجانی اظهار داشت: ارتقای همزمان آموزش علوم پایه و بالینی اثر بسزایی در اعتلای پاسخگویی به نیازهای جامعه خواهد داشت و در این راستا و به منظور بهره مندی از ظرفیت های علمی موجود لازم است ترجمان بسته های تحول و نوآوری به تفکیک در کلیه رشته های علوم پایه تدوین شود.

۰ ratings0/5