سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – بانک سلول‌های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران اقدام به ارائه کیت‌ها و مجموعه خدمات جانوری جدید، برای محققان رشته‌های دامپزشکی، علوم دامی، شیلات، زیست‌شناسی جانوری و رشته های وابسته کرده است.

مرکز ذخایر ژنتیکی

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، دکتر پروانه فرازنه، مدیر بانک سلول‌های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران در خصوص این بسته خدماتی جدید گفت:در سال‌های اخیر، فعالیت‌ها، پژوهش‌ها و خدمات ژنتیکی در حوزه جانوری توسعه‌یافته است. افزایش جمعیت و گسترش شهرنشینی، توسعه فناوری‌های جدید و استفاده از آنها به‌منظور بهبود عملکرد دام‌ها، تولید دام‌ها و نژادهای برتر و همچنین افزایش آگاهی عمومی نسبت به درمان بیماری‌های ناشی از نقایص ژنتیکی منجر به رشد تقاضا برای محصولات جانوری و توسعه این صنعت شده است.

وی افزود: این بانک دارای مجموعه‌ای ارزشمند از نمونه‌های سلول‌های انسانی و جانوری ایران و تعدادی رده سلولی از مراکز معتبر خارج از کشور است که تلاش می‌کند تا با ارائه خدمات و رده‌های سلولی، نیازهای محققان، اساتید و مراکز تحقیقاتی، دانشگاهی و تولیدی سراسر کشور را برآورده کند. بدیهی است این امر بدون کمک، یاری و راهنمایی امکانپذیر نخواهد بود. در راستای تکمیل خدمات قابل ارائه این بانک مجموعه‌ای از کیت‌ها، خدمات و آزمون‌های پیشرفته ژنتیکی در حوزه دام‌های اهلی، حیوانات خانگی، پرندگان و آبزیان ارائه می‌شود.

بر اساس اعلام مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، لاین مرکز در راستای حفاظت از ذخایر ژنتیکی جانوری کشور و با درک نیاز محققان، دانشجویان، دامداران و علاقه‌مندان این حوزه، کلکسیون‌هایی از رده‌های سلولی و DNA ژنومی گونه‌های مختلف دامی و خدمات متنوع ژنتیکی جانوری را تهیه و ارائه می‌کند.