سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – رییس دانشگاه آزاد گفت: شهریه ثابت دانشجویان فعلی دانشگاه در سال آینده نسبت به سال جاری افزایش ندارد.

 

به گزارش پی اچ دی آزمون ، میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: پیش‌بینی می‌شود که برای سال‌‌‌ آینده ۱۰ هزار میلیارد تومان از محل اعتبارات دانشگاه آزاد اسلامی در همه‌ی زمینه‌های آموزشی، فناوری، عمرانی، فرهنگی و ورزشی هزینه کنیم و خوشبختانه با توسعه‌ای که واحدها از نظر کیفی پیدا کرده‌اند و جذب هیئت علمی که اخیراً انجام شده است و  نزدیک ۱۱ هزار نفر هیئت علمی که تا پایان سال ۹۵ به مجموعه‌ قبلی ما اضافه می‌شود.
وی در خصوص خبر خوش برای دانشجویان گفت: شهریه ثابت موجود دانشجویان دانشگاه آزاد نسبت به سال ۹۴ افزایش پیدا نمی‌کند و ثابت می‌ماند.
وی افزود: وسعت کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها در طرح ساها به ۱۱هزار رسیده و این تبدیل به یک آزمایشگاه ملی گنجینه عملی و فنی بزرگی شده است که به توسعه‌ی علمی ایران کمک می‌کند در حقیقت برنامه‌های اجرایی سال آینده در این اجلاس به تصویب می‌رسد و برای اجرا ابلاغ می‌شود.
میرزاده در خصوص این که آیا طرح‌ ساها همه‌ی فازهای خود را طی کرده است، اظهار داشت: طرح ساها برای حدود ۱۰ هزار آزمایشگاه ثبت شده است و اپراتورهایشان مشخص شده و درگاه بانکی هم برای آن پیش‌بینی شده است که هر کاربری چه دانشجوی دانشگاه آزاد باشد یا نباشد یا از هر پژوهشکده‌ای حتی در صنعت می‌توانیم به آنها خدمات ارائه دهیم و به راحتی آنها می‌توانند سفارش دهند.
وی در خصوص برنامه ششم توسعه دانشگاه آزاد بیان کرد: این برنامه دانشگاه آزاد در هیئت‌های امنایی استان‌ها تصویب شده است و در هیئت امنای مرکزی روز ۵ اسفند مطرح می‌شود و ما پیش‌بینی کرده‌ایم طبق این برنامه بتوانیم افق ۱۴۰۴، ۶۰ درصد آموزش عالی ایران را با رعایت استانداردهای علمی جهانی برعهده بگیریم و بار بزرگی را این گونه دانشگاه آزاد می‌تواند از دوش دولت بردارد.در حال حاضر ۵۶ درصد تحصیلات تکمیلی ایران در دانشگاه آزاد است که این خدمت بزرگی به توسعه‌ی علمی کشور می‌تواند محاسبه شود.