محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) – اهواز – وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی عنوان کرد: دانشگاه شهید چمران اهواز توانسته با تربیت هزاران دانش آموخته فرهیخته در تامین نیروهای متخصص و مورد نیاز کشور و منطقه نقش آفرینی کند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرنگار مهر، محمد فرهادی پیش از ظهر امروز با ارسال پیامی به مراسم شصتمین سالگرد تاسیس دانشگاه شهید چمران اهواز اظهار کرد:  افتخار دارم در جایگاه وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به نمایندگی از جامعه علمی و دانشگاهی کشور شصتمین سالروز تاسیس و فعالیت دانشگاه شهید چمران اهواز را به استادان، پژوهشگران، دانشجویان، کارکنان و مردم خون گرم و شهید پرور استان خوزستان تبریک بگویم.

در این پیام عنوان شده است: شکی نیست که دانشگاه شهید چمران اهواز یکی از دانشگاه های کهن و قدیمی این مرز و بوم و از مراکز بزرگ علمی مشرق زمین بوده و در منطقه استراتژیک جنوب کشور و در مجاورت ذخائر نفتی و آب های جنوب، از دیرباز مسئولیت و رسالت سنگین تربیت نیروی انسانی متخصص را به عهده داشته و در دوران دفاع مقدس پایگاهی مستحکم برای دانشگاهیان و دانشجویان مرکزی برای ساماندهی نیروهای رزمی، تخصصی، درمانی، پشتیبانی و آموزشی بوده است. این دانشگاه اگرچه، متحمل خسارت فراوانی شده است ولی در تمام مدت مقاوم و استوار انجام وظیفه کرده و در دوران سازندگی نیز در بازسازی مناطق جنوب مشارکت فعال داشته است.

در پیام وزیر علوم تاکید شده است: این دانشگاه امروز نیز با درک هوشمندانه از ظرفیت ها و توانمندی های موجود توانسته است گام های مناسبی در عرصه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و علمی برداشته و با تربیت هزاران دانش آموخته فرهیخته در تامین نیروهای متخصص و مورد نیاز کشور و منطقه نقش آفرینی کند.

فرهادی در این پیام عنوان کرده است: اینک در آستانه شصتمین سال تأسیس این دانشگاه پرتوان و با ظرفیت و با اغتنام فرصت، از استادان، اندیشمندان، پژوهشگران و دانشجویان انتظار دارم با شناخت مسائل و مشکلات منطقه ای و ملی، با استفاده از روش های علمی، جهت تحقق سیاست های علم و فناوری دولت، ترویج فرهنگ کسب و کار دانش بنیان، ترویج فرهنگ کارآفرینی، با محوریت تحقیقات کاربردی در توسعه فن آوری و تکمیل چرخه تبدیل علم به ثرووت ایفای نقش نمایند و در بعد بین المللی نیز به دلیل موقعیت جغرافیایی همجواری با کشورهای مسلمان عرب، نقش کلیدی را ایفا نمایند.

در پیام وزیر علوم تحقیقات و فناوری تاکید شده است: به دانشگاهیان عزیز توصیه می کنم با استفاده از تمامی نیروها و اقوام و دیگر توانمندی های منطقه، در ایجاد فرهنگ مقاومت و اقتصاد دانش بنیان در جهت توسعه علمی کشور همت گمارند و زمینه احیای تمدن عظیم ایرانی ـ اسلامی و تحقق آرمان های والای انقلاب اسلامی را فراهم آورند. از دانشجویان و دانش پژوهان می خواهم با استفاده از فضای مناسب وامکانات و اساتید فرهیخته در تداوم توسعه علمی کشور و استقلال آن نقش آفرینی کنند.

۰ ratings0/5