سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – اولین کنگره ملی نانو فناوری در علوم سلامت ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود. حوزه‌های تحت پوشش این همایش داروسازی/داروشناسی، دندانپزشکی و علم مواد است که در چهار محور اصلی علوم پزشکی و زیست فناوری، علوم دندانی، علوم دارویی و علوم بهداشتی و محیط زیست برگزار می‌شود.

کنگره ملی نانو فناوری در علوم سلامت

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از ایسنا، ارائه آخرین دستاوردهای علمی کاربردی فناوری نانو در علوم سلامت شامل (علوم پزشکی، دارویی، دندانی، بهداشتی)، فراهم‌سازی بستر مناسب جهت تعامل و هم اندیشی بین متخصصان و پژوهشگران در حوزه‌های علوم سلامت و بحث و تبادل نظر در مورد چشم انداز علم نانو در علوم سلامت از اهداف برگزاری این همایش است.

محورهای فرعی این همایش در بخش پزشکی باز ساختی و مهندسی بافت شامل نانو فناوری در علوم پزشکی و زیست فناوری پزشکی باز ساختی و مهندسی بافت، سامانه‌های تشخیصی و درمانی و نانو سنسورها و بیو سنسورها می‌شود. همچنین در محور زیست فناوری پزشکی زیر محورها شامل نانو فناوری در علوم دندان، نانو مواد دندانی، ایمپلنت‌ها، بیو مواد و نانو فناوری در علوم دارویی می‌باشد.

در موضوع نانو فناوری در علوم دارویی محورهای سامانه‌های رهایش کنترل شده دارو، نانو داروها و نانوحسگرهای دارویی از موارد مورد نظر هستند. به علاوه در موضوع نانو فناوری در علوم بهداشتی و محیط زیست محورهایی از جمله نانو سطوح  و نانو حسگرهای زیستی، روش‌های حذف آلودگی توسط نانو ساختارها و روش‌های آنالیز سموم باقی مانده در محصولات کشاورزی، غذایی در نظر گرفته شده‌اند.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از مفدا،  کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد.

علاقه مندان به شرکت در این همایش می‌توانند با دبیرخانه این همایش به شماره  ۳۸۳۸۱۹۳۹-۰۸۱ تماس بگیرند.