سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  اللهیار با اشاره به تسویه حساب بدهی‌های آموزش و پروش از تسهیل در پرداخت معوقات فرهنگیان طی این هفته خبر داد.

گشایش در روند پرداخت معوقات فرهنگیان/ شروع واریزها از این هفته کلید می‌خوردعلی اللهیار ترکمن معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره پرداخت معوقات فرهنگیان اظهار کرد: با توجه به اینکه تخصیص اعتباراتی که داشتیم و از طریق خزانه اقدام شده است بدهی‌های اول سال را تسویه کردیم و مشکل پرداخت به فرهنگیان برطرف خواهد شد.

 وی ادامه داد: با توجه به تسویه حساب بدهی‌های آموزش و پرورش به خزانه از هفته بعد روند پرداخت‌ها افزایش خواهد یافت و تا کنون هم کندی کار به دلیل بدهی‌ها بوده است.

معاون توسعه، مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به میزان بدهی‌ها اشاره کرد و گفت: ۷۰ میلیارد معوقات خرید خدمات آموزشی، ۳۰ میلیارد فوق‌العاده شغلی معلمان خارج از مدارس کشور، ۷۶ میلیارد معوقات سه ماههحق‌التدریس  آزاد و معوقات چند ماه از اضافه‌کاری اداری برای پرداخت آماده می‌شود.

 اللهیار در  مورد هزینهمدارس خارج از کشور و معوقات آن تصریح کرد: برای این مدارس فقط حقوق معلمان جزو هزینه‌های ما بوده است و هزینه دیگری را برای این مدارس تحت پوشش نداریم.

 

آخرین وضع از پرداخت‌های معوقات فرهنگیان