سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  معاون اجتماعی وزیر بهداشت از عزم جدی وزارت بهداشت برای سامان‌دهی فعالیت کسب وکار‌های نوپا درحوزه سلامت خبر داد.

عزم جدی وزارت بهداشت برای کسب وکارهای نوپای در حوزه سلامتبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست هم‌اندیشی کسب و کار‌های نوپای حوزه سلامت به میزبانی معاونت اجتماعی وزارت بهداشت و با حضور کسب‌کار‌های نوپای مطرح و فعال این حوزه از سراسر کشور برگزار شد.

در این نشست سید هادی ایازی، معاون اجتماعی وزیر بهداشت،  جهانگرد، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،  تارا، رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، نصیری، مدیرکل خیرین و موسسات خیریه سلامت و سمانه زمانی، مدیرکل سلامت شهرداری تهران، حضور داشتند.

در آغاز نشست نشست هم‌اندیشی کسب و کار‌های نوپای حوزه سلامت که به منظور بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات و ساز و کار تدوین آیین‌نامه‌های مورد نیاز برای حمایت از این کسب و کار‌های نوپا در این حوزه و رفع موانع موجود برگزار شد،  ایازی با اشاره به پانزدهمین نشست شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حضور رییس جمهور عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد که کارگروهی برای سامان‌دهی فعالیت کسب وکار‌های نوپا تشکیل شود و عزم وزارت بهداشت در این زمینه جدی است.

معاون اجتماعی وزیر بهداشت  افزود: فلسفه برگزاری این جلسه شنیدن نقطه‌نظرات کسب و کار‌های نوپای فعال حوزه سلامت در این خصوص در راستای بهبود عمل‌کرد نظام سلامت است.

رئیس شورای فرهنگ سلامت با پرداختن به موانع و سختی‌های فعالیت کسب و کار‌های نوپا در حوزه سلامت گفت: قطعا شما می‌پسندید که مجوز داشته باشید و در یک چارچوب مشخص و نظام‌مند و بدون موانع قانونی و اداری فعالیت کنید و ما هم به دنبال تضمین امنیت اطلاعات و حریم خصوصی مردم و امنیت حرفه‌ای شما هستیم.

رییس دفتر مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در ادامه جزییاتی را در زمینه موارد مربوط به اخذ مجوز از وزارت بهداشت و ضرورت امنیت اطلاعات بیماران بیان کرد و راه‌کار‌هایی را در خصوص استفاده از پایگاه‌های داده وزارت بهداشت و موانع موجود و اتخاذ تدابیر لازم برای همکاری گسترده با کسب و کار‌های نوپا با حاضران در میان گذاشت.

کسب و کار در حوزه سلامت جوان است

 جهانگرد هم ضمن اشاره به جوان بودن و تازگی این مبحث در ایران گفت: تعامل و گفت‌وگوی سازنده می‌تواند بسیاری از مسایل و مشکلات را حل کند.

دبیر شورای‌عالی فناوری اطلاعات افزود: موضوع دنیای سلامت، حریم خصوصی است و فهرستی از مشکلات و موانع بخش سلامت در حوزه IT که افزون بر مشکلات و موانع عمومی است با همکاری سایر بخش‌های دخیل از جمله کسب و کار‌های نوپا باید تهیه شود که ما در وزارت ارتباطات نهایت همکاری خود را در این زمینه اعلام می‌کنیم.

جهانگرد با پرداختن به مضیقه مالی دولت گفت: دولت، اما در بحث استارت‌آپ‌ها سرمایه‌گذاری مناسبی کرده است و از آن‌ها حمایت می‌کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران  با اشاره به آمادگی کامل وزارت ارتباطات برای همکاری در تشکیل کارگروه IT سلامت و تدوین آیین‌نامه‌های مربوطه، گفت: ما در وزارت ارتباطات با ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه، آماده ارایه تسهیلات در این حوزه هستیم.

در پایان  ایازی ضمن جمع‌بندی موارد مطروحه، تشکیل کمیسیون مشترک کسب و کار‌های نوپا با حضور اعضای حاضر و به طور مستمر با معاونت اجتماعی وزارت بهداشت را برای گشایش در این زمینه اعلام کرد و خواستار پی‌گیری و حضور فعالان و صاحب‌نظران در آن کمسیون شد.