سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  ایازی افزایش مشارکت مردم، دستگاه های اجرایی، اصناف و سازمان های مردم نهاد در ایمنی جامعه را خواستار شد.

موثر سازمان های مردم نهاد در افزایش ایمنی و کاهش سوانح در جامعهبه گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید محمد هادی ایازی، معاون اجتماعی وزارت بهداشت، در مورد اجلاس سالانه جوامع ایمن ایران با رویکرد پیشگیری از حوادث و سوانح و نیز ارتقای عادلانه ایمنی شهروندان اظهار کرد: در این همایش به دنبال افزایش مشارکت مردم در ایمنی خودشان هستیم که بسیار مهم است به عنوان نمونه در موضوع زلزله، مردم باید منزل و محیط کار خود را به گونه‌ای بسازند که در مقابل زلزله‌های با قدرت تخریب بالا، از استحکام کافی برخوردار باشد.

وی ضمن تاکید بر نقش مشارکت‌های بین بخشی در کاهش حوادث و سوانح همچنین داشتن جامعه ایمن، گفت: باید از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی مختلف در موضوع ایمنی استفاده کنیم به عنوان نمونه حوادث ترافیکی هر ساله باعث مرگ تعداد زیادی از مردم می‌شود در حالیکه وزارتخانه‌هایی مانند وزارت راه و شهر سازی، کشور و صنعت، معدن و تجارت می‌توانند در کاهش این حوادث و تلفات جاده ای، نقش مهمی داشته باشند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت تاکید کرد: سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند نقش مهمی در افزایش ایمنی و کاهش حوادث و سوانح در جامعه داشته باشند بنابراین باید از این تشکل‌ها حمایت یا تشکل‌های جدید را ایجاد کرد.

روز ایمنی به تقویم کشور راه پیداکند

ایازی با بیان اینکه مشارکت اتحادیه‌ها و اصناف  در افزایش ایمنی جامعه و کاهش حوادث و سوانح، مهم و اساسی است، افزود: در حادثه پلاسکو اگر اصناف اقدامات ایمنی لازم را انجام داده بودند، ممکن بود چنین حادثه تلخی رخ نمی‌داد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی، اصناف، مردم، ستاد بحران، آتش نشانی، سازمان اورژانس کشور و سازمان‌های مردم نهاد در اجلاس سالانه جوامع ایمن ایران مشارکت دارند تا از ظرفیت این مجموعه‌ها در جهت افزایش ایمنی در جامعه استفاده شود و امیدواریم روزی را به نام روز ایمنی در تقویم داشته باشیم که فرهنگسازی در این حوزه مورد توجه قرار گیرد.