سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: در صدد تقویت پیوند ارگانیک خبرگزاری جمهوری اسلامی با دانشگاه ها هستیم تا دستاوردهای علمی و پژوهشی دانشگاهیان با کیفیت مناسبی منعکس شود.

پی اچ دی آزمون : سید ضیاء هاشمی عصر چهارشنبه در دیدار با «مجتبی صدیقی» معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری که در ساختمان ایرنا انجام شد، افزود: ایرنا به عنوان رسانه رسمی نظام این آمادگی را دارد که با رایزنان علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در خارج از کشور هم افزایی و همکاری لازم داشته باشد.
وی تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا جایگاه دانشگاه را در افکار عمومی ارتقا دهیم.
هاشمی ایجاد نشاط و امید در جامعه را یکی از رسالت های رسانه ها عنوان کرد و ادامه داد: دانشگاه به عنوان فضایی که جوانان در آن تحصیل می کنند، می تواند اخبار امیدبخش و نشاط آفرینی را برای رسانه ها تولید کند.
مدیر عامل ایرنا تاثیرگذاری رسانه های ایرانی در منطقه را یکی از مهمترین اولویت های رسانه های کشور عنوان کرد و توضیح داد: رسانه های خارجی در منطقه ما توانسته اند تا حد زیادی تاثیرگذار عمل کنند بنابراین ما نیز باید تلاش کنیم نه تنها در داخل کشور بلکه در سطح کشورهای منطقه و همسایگان تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم.
«مجتبی صدیقی» معاون دانشجویی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این دیدار به تاثیر اخبار موثق از طریق رسانه های رسمی مانند ایرنا اشاره کرد و گفت: انتظار می رود ایرنا به عنوان یک رسانه تاثیرگذار در شرایط کنونی جلوتر از منابع غیر معتبر سایر رسانه، اخبار دانشگاه را منتشر کنند و از این طریق می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
وی همچنین به فعالیت و حضور پنج رایزن علمی در کشورهای مختلف اشاره کرد و افزود: این رایزنی ها می توانند در کنار رایزنان فرهنگی هم افزایی مناسبی برای انعکاس دستاوردهای علمی در داخل و خارج از کشور داشته باشند.