سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – رتبه سوم بخش بزرگسالان نهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی، بهره گیری از علوم انسانی را ضروری دانست و گفت: بسیاری از مشکلات جامعه نزد علوم انسانی است.

پی اچ دی آزمون : محمد امین قانعی راد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان اینکه برای موفقیت و ارتقا سایر علوم به علوم انسانی نیاز است، افزودک علوم انسانی رشته ای نیست که به عنوان رشته فرعی به آن نگاه کرد و برای موفقیت کشور باید علوم انسانی را در رتبه نخست قرار داد و به آن توجه کرد.
وی ادامه داد: هر کدام از علوم نباید به صورت جداگانه و مجزا بکار گرفته شود و آنچه سبب موفقیت علوم و دانش های مختلف در زمینه های فنی و پزشکی می شود بهره گیری صحیح از علوم انسانی است.
قانعی راد افزود: مثلا برای اداره بیمارستان و کارخانه به جز متخصصان مربوطه برای رسیدن به نتیجه مطلوب، نیازمند حضور و فعالیت کارشناسانی در حوزه های جامعه شناسی و روانشناسی هستیم.
وی گفت: بسیاری از موضوعات که در بیمارستان و یا محیط کارخانه رخ می دهد، راه حل آن، خارج قلمرو علوم پزشکی و یا مهندسی است و پاسخ آن نزد علوم انسانی است.
این استاد جامعه شناسی، وضعیت کنونی علوم انسانی در کشور را نامناسب دانست و گفت: امروزه افراد در کشور برای کسب درآمد به سمت رشته های مهندسی و پزشکی می روند زیرا رشته های علوم انسانی فاقد درآمد است.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور افزود: امروز در نظام پزشکی کشور خبری از فلسفه انسان شناسی و اخلاق پزشکی نیست و این موضوع مشکل ساز شده است.
اختتامیه نهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی روز گذشته(یکشنبه) با حضور رییس جمهوری و مسوولان دانشگاهی و علمی در سالن اجلاس سران برگزار و از ۴۲ برگزیده قدردانی شد.
جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی با هدف شناسایی و ارتقای پژوهش های این حوزه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دو سازمان‌ بین المللی یونسکو و آیسسکو و برخی مراکز مهم علمی و پژوهشی داخلی در دو سطح «بزرگسال» و «جوان» (زیر ۳۵ سال) به صورت سالانه برگزار می‌شود.
این جشنواره دارای ۱۲ گروه علمی در حوزه های «تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی» ، «حقوق» ، «زبان و ادبیات» ، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات» ، «علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری» ، «علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی» ، «علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای» ، «فقه،‌ اصول، علوم قرآنی و حدیث» ، «فلسفه، کلام، اخلاق‌، ادیان و عرفان» ، «فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری» ، «مطالعات هنر و زیبایی شناسی» و «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)» است.
اجتمام ** ۳۳۷۷ **

برچسب ها :