سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) –  تهران – ایرنا – برگزیده بخش جوان نهمین جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی از رسانه ها خواست، دیدگاه های اعضای هیات علمی و دست اندرکاران بخش های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها را منعکس کنند.

پی اچ دی آزمون : سمیه سادات آخشیک روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا در مورد راهکارهای برقراری ارتباط بهتر و پویاتر بین رسانه و دانشگاه افزود: یکی از مهمترین نکاتی که می تواند به تقویت ارتباط رسانه و دانشگاه منجر شود، آن است که دیدگاه های اعضای هیات علمی و دست اندرکاران بخش های آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها در رسانه ها بازتاب داده شود.
وی اظهار کرد: همچنین باید متولیان بخش آموزشی و پژوهشی دانشگاه ها، ضرورت آگاهی جامعه را از فعالیت هایی که در مراکز علمی اتفاق می افتد درک کنند.
برگزیده بخش جوان نهمین جشنواره بین المللی فارابی افزود: درک اهمیت این مساله راه مناسب را برای ارتباط با رسانه فراهم می سازد و اگر این اهمیت در دانشگاه پذیرفته شود و انعکاس فعالیت های دانشگاه در رسانه ها مورد تایید دانشگاهیان قرار گیرد، از این پس می توان امیدوار بود که راه های ارتباطی رسانه ها و دانشگاه به خوبی هموار شود.
آخشیک گفت: این ارتباط می تواند از طریق رسانه های دولتی، خصوصی و یا وابسته به دانشگاه انجام شود.
وی با بیان اینکه مسئولیت علوم انسانی در جامعه با توجه به شرایط کنونی امری مهم است، افزود:
مهمترین مسوولیت علوم انسانی با توجه به وضعیت کنونی کشور، درک و شناخت مسایل اصلی جامعه است.
آخشیک با بیان اینکه انجام تحقیقات کاربردی باید بر اساس رفع نیازهای اصلی جامعه باشد، تصریح کرد: باید در این خصوص به مسوولیت علوم انسانی در کشور توجه ویژه شود.
اختتامیه نهمین دوره جشنواره بین المللی فارابی روز گذشته(یکشنبه) با حضور رییس جمهوری و مسوولان دانشگاهی و علمی در سالن اجلاس سران برگزار و از ۴۲ برگزیده قدردانی شد.
جشنواره بین المللی فارابی ویژه تحقیقات علوم انسانی و اسلامی با هدف شناسایی و ارتقای پژوهش های این حوزه توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری دو سازمان‌ بین المللی یونسکو و آیسسکو و برخی مراکز مهم علمی و پژوهشی داخلی در دو سطح «بزرگسال» و «جوان» (زیر ۳۵ سال) به صورت سالانه برگزار می‌شود.
این جشنواره دارای ۱۲ گروه علمی در حوزه های «تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی» ، «حقوق» ، «زبان و ادبیات» ، «علوم اجتماعی و علوم ارتباطات» ، «علوم اقتصادی، مدیریت و حسابداری» ، «علوم تربیتی، روانشناسی، علوم رفتاری و تربیت بدنی» ، «علوم سیاسی، روابط بین‌الملل و مطالعات منطقه‌ای» ، «فقه،‌ اصول، علوم قرآنی و حدیث» ، «فلسفه، کلام، اخلاق‌، ادیان و عرفان» ، «فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری» ، «مطالعات هنر و زیبایی شناسی» و «مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)» است.

برچسب ها :