مراسم ازدواج دانشجویی دانشگاه امیر کبیر
سایت آزمون دکتری ‌( www.PhdAzmoon.Net ) – رئیس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام پیشنهاد کرد مرکز مشاوره ازدواج برای دختران و پسران دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شود.

به گزارش پی اچ دی آزمون به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد، طیبه ماهرو زاده رییس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام در نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری تشکل‌های دانشگاهیان گفت: فعالیت دانشجویان مذهبی باید در شان افراد مذهبی باشد. فعالیت برای افراد غیر مذهبی یا خاکستری نیز باید متناسب با روحیات آنان تعریف شود.

وی ادامه داد: متاسفانه مساله آرایش در میان دانشجویان دختر حالت زشتی گرفته است، باید برای دانشجویان تبیین شود که دانشجویان خارجی چگونه هستند. باید برای آنان به صورت روانشناسانه و علمی توضیح دهیم که قوانین دانشگاه باید رعایت شود.

ماهرو زاده خطاب به دانشجویان تشکل‌های دانشجویی، تاکید کرد: فعالان تشکل‌ها از نظر علمی و درسی باید سرآمد و به زبان‌های عربی و انگلیسی مسلط باشند تا بتوانند الگوی مناسبی برای سایر دانشجویان به شمار آیند.

رییس شبکه زنان دانشمند جهان اسلام، اذعان داشت:‌ متاسفانه برخی از اساتید خوب و خیلی علمی افکاری را سم‌پاشی می‌کنند که مورد تایید ما نیست. شأن دانشگاه باید از سوی استادان و دانشجویان رعایت شود.

وی همچنین به انجمن اولیا و مربیان مدارس اشاره کرد و افزود:‌ در زمانی که دکتر زاهدی وزیر علوم بودند و بنده نیز مشاور بودم به وی پیشنهاد دادم بهتر است مدلی نظیر انجمن اولیا و مربیان مدارس برای دانشگاه‌ها تعریف شود تا به خانواده‌ها درباره شرایط دانشجویان گزارش داده شود.

ماهرو زاده همچنین پیشنهاد کرد مرکز مشاوره ازدواج برای دختران و پسران دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شود.