1436854485521_images (3).jpg

سایت آزمون دکتری ( www.PhdAzmoon.Net ) –  رئیس دانشگاه پیام نور استان قزوین با اشاره به اینکه در شرایط کنونی، ارتباط بین جامعه و دانشگاه وجود ندارد و یا در برخی موارد بسیار اندک است، گفت: به‌طور کلی دانشگاه حلال مشکلات جامعه نیست و این ارتباط ضعیف است.

فرهنگ میزانی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قزوین، با اشاره به اینکه ارتباط بین دانشگاه، صنعت و بخش کشاورزی مطلوب نیست، اظهار کرد: این عدم ارتباط تنها در مورد دانشگاه پیام نور و استان قزوین صدق نمی‌کند، بلکه عدم ارتباط صنایع و کشاورزی و ارتباط علمی بین بخش‌های مختلف جامعه به طور کلی خوب نیست.

وی افزود: شاید موردی و گذرا مشکلات جامعه توسط دانشگاه حل شده باشد، ولی این موضوع در تمام دوران و به طور عام وجود نداشته و ندارد.

میزانی مشکل جدی موجود در جامع را عدم تطبیق کار و رشته تحصیلی دانست و تصریح کرد: این عدم تطابق می‌تواند مشکلات بسیار جدی را بوجود آورد که حل آن نیازمند عزم جدی مسئولان است.

رئیس دانشگاه پیام نور استان با بیان اینکه دانشجوی فارغ التحصیل، مهارت‌های بازار کار را ندارد و به طور عام فارغ التحصیلان تمام دانشگاه‌های کشور تئوری محور هستند، اضافه کرد: این دانشگاه اقدام به برگزاری دومین دوره‌ی آموزش مهارت‌های تکمیلی ویژه‌ی دانشجویان دانشگاه پیام نور جهت ورود جدی به بازار کار کرده است.

وی ادامه داد: در این دوره‌های آموزشی، مهارتی از مهارت‌های تکمیلی که در سر فصل دروس دانشگاهی وجود ندارد به صورت کوتاه مدت و تکمیلی ارائه می‌شود.

میزانی خاطرنشان کرد: مزیت این دور‌ه‌ها در این است که دانشجو علاوه بر سرفصل‌هایی که جزء دروس دانشگاهی هستند، اطلاعات تکمیلی را نیز فرا می‌گیرد، تا به صورت مطلوب‌تر وارد بازار کار شود.

رئیس دانشگاه پیام نور استان با اشاره به اینکه قزوین شهر صنعتی و کشاورزی است، تصریح کرد: برقراری ارتباط بین بخش کشاورزی و دانشگاه کار یک دانشگاه و یک استان و فرد نیست و نیازمند یک برنامه جامع و مدون است.

وی با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی، اقتصاد، صنایع و تولید، خاطرنشان کرد: در برخی موارد با تغییر جزئی و اصلاح جزئی این مشکلات قابل حل است و از طرفی نیز استاد، دانشجو، محقق، صنعتگر و پژوهشگر بسیاری در کشورداریم که این توانمندی را بتواند انجام دهد، ولی در حال حاضر تمامی این افراد با ظرفیت‌هایی که دارند به دنبال حل این مشکل نیستند.